EN ÇOK
OKUNAN
EĞLENCE - KÜLTÜR SANAT

Hafta sonu için online etkinlik önerileri

Bu hafta sonu konsere, tiyatroya, müzeye ve kahkaha dolu bir şova davetlisiniz! Online etkinlik ajandasını okumaya devam edin...

profil
BT Ekip
12.03.2021
Hafta sonu için online etkinlik önerileri

Dünya ve Rus Edebiyatının en büyük kalemlerinden Anton Çehov’un kült metinleri arasında anılan “Ayı”, Enis Arıkan ve Şebnem Bozoklu’nun göz dolduran performanslarıyla tiyatro severlerin karşısına çıkıyor. İstemek üzerine bir oyun olan “Ayı”da, tutkulu istekler klişelerin güzelliğiyle seyirciye aktarılıyor. İster borç para olsun isterse yas tutmak arzusu… belki de istemezken bile isteyebilir insan. Aşkın ve nefretin iç içe geçtiği bir klişenin komedisini kadınlar ve erkekler ve borçlar ve yaslarla izlemeye hazır mısınız? Zorlu PSM YouTube kanalından izleyebilirsiniz.


Pera Müzesi, HYPERCORTEX iş birliği ve British Council desteğiyle gerçekleştirildiği “Plastik Düşler Sahnesi” 12 Mart’ta sanal etkinlik mekanında katılımcılarla buluşuyor. Görsel sanatları müzikle harmanlayan serinin ilk etkinliği “Zevk Meselesi Açılış Partisi” olacak. İz’in elektronik müzik seçkisi ile AVgen’in renkli görsel dünyasını bir araya getiren sanal parti, Çiçek Çocuk ve Kübra Uzun’un performansıyla devam edecek. “Plastik Düşler Sahnesi”, 2 Nisan ve 7 Mayıs’taki etkinliklerle devam edecek. Sanal etkinlik alanına plastikdusler.com adresinden ulaşılabilecek.

12 Mart Cuma etkinlik programı
20.00 Sanal kapı açılışı
20.30 Performans: iz ve AVgen
21.15 Performans: Çiçek Çocuk ve Kübra Uzun
Açılış ve kapanış seti: DJ hassas duygular


İbrahim Selim’in her hafta farklı ilgi alanlarından sürpriz konuk sanatçıları ile Türkiye ve gündeme dair konuları eğlenceli bir dille ele aldığı ‘ibrahim Selim ile Bu Gece’ tüm hızıyla devam ediyor.  Hem PSM Online’dan hem de Zorlu PSM YouTube kanalından seyirci karşısına çıkan “İbrahim Selim ile Bu Gece”nin bu haftaki konuğu, sevilen şarkıcı Zeynep Bastık oldu. 


İlk üç haftada altı konseri geride bırakan +1 FEST sahnesinin bu Cuma akşamki konuğu güçlü sesi ve beğenilen yorumuyla Melek Mosso olacak. Melek Mosso, 12 Mart Cuma akşamı saat 22:00’da @artibir Instagram hesabında sevenleriyle buluşacak. Bu haftanın ikinci konseri ise, Türk müziğinin en köklü gruplarından Pentagram’dan gelecek. Ünlü grup, 13 Mart Cumartesi akşamı saat 22:00’da @artibir Instagram hesabında müzikseverleri bekliyor olacak. Konserler ile ilgili detaylı bilgi için @artibir Instagram hesabı takip edilebilir.


Yapı Kredi bomontiada’nın her Cuma Instagram hesabından canlı yayınladığı “Dünya Kadar Müzik” kapsamındaki “World Akustik” serisine, 12 Mart akşamı yeni nesil müziğin başarılı temsilcilerinden Sedef Sebüktekin konuk oluyor. Saat 21.00’de başlayacak konserde Dilan Balkay ve Kaan Arslan Sedef Sebüktekin’e sahnede eşlik ederken, Nilipek de konuk sanatçı olarak konsere katılacak. 

2015’te Sofar İstanbul’da seslendirdiği Canozan şarkısı“Bul Beni” ile geniş bir kitlenin ilgisini çeken Sedef Sebüktekin, 2016-2017 yıllarında “Hayalin Kadar”, “Deli Değilsin” ve “Bugün İçicem” gibi evinde kaydettiği ve kendini yansıtan şarkılarıyla yoluna devam etti. 2017-2018’de “Sen İstersin”, “Seni Uyurken İzlemek” ve “Kayboluyorum” gibi elektronik öğelerle buluşturulmuş şarkıların yanı sıra, “Günler Kısa” gibi akustik şarkılar da üretmeye ve paylaşmaya devam eden Sebüktekin’in “Kayboluyorum” şarkısına 2018 yılında Netflix’in ilk Türk yapımı dizisi olan Hakan Muhafız’da yer verildi. Sedef Sebüktekin 2019’da “Ara”, 2020’de “Unutmam Lazım” “Gözün Doysun” ve ”Uzaktan” teklilerini çıkardı.

Yapı Kredi World sponsorluğunda düzenlenen “Dünya Kadar Müzik” kapsamındaki “World Akustik” konserleri, yayın sonrasında puhutv üzerinden de izlenebiliyor. 

Sedef Sebüktekin

Tarih: 12 Mart 2021, Cuma

Saat:   21:00

Adres: IG @yapikredibomontiada


Sakıp Sabancı Müzesi, geçmiş yıllarda çok konuşulan Dali, Miro, Monet gibi sergileri online olarak ziyaret etme fırsatı sunuyor. Müzenin web sitesinde çeşitli eğitim ve etkinlik duyuruları da var.  (sakipsabancimuzesi.org/tr)


Önceki ve Sonraki
Haberler