EN ÇOK
OKUNAN
EĞLENCE - KÜLTÜR SANAT

Coldplay 2025’te albüm yapmayı bırakıyor

Bu yıl çıkardıkları ‘Music Of The Spheres’ albümü yine büyük bir başarı elde eden rock grubu Coldplay’in solisti Chris Martin, grup olarak son albümlerini 2025’te çıkarma kararı aldıklarını ve sonrasında sadece konser vermek istediklerini açıkladı

Coldplay 2025’te albüm yapmayı bırakıyor

Ünlü İngiliz rock grubu Coldplay’in solisti Chris Martin, 2025'te grup olarak albüm kaydetmeyi bırakacaklarını açıkladı. İngiltere’de yayın yapan BBC Radyo 2'ye konuşan Martin, “Son albüm kaydımızı 2025'te yapacağız. O tarihten sonra sadece turneye çıkmayı düşünüyoruz” dedi.

Grubun bu yıl çıkardığı çıkardığı dokuzuncu stüdyo albümü ‘Music Of The Spheres’, yayınlanır yayınlanmaz listelerde bir numaraya yükselmişti. Chris Martin, Ekim ayında albümün başarısıyla ilgili verdiği bir röportajda, grup olarak toplam 12 albüm daha yapmayı ve sonra durmayı düşündüklerini söylemişti. Bu da Coldplay’in üç tane daha albüm yapacağı anlamına geliyor.

Martin, bir başka röportajında ise Coldplay’in yoluna, Rolling Stones'un yaptığı gibi turnelerle devam etmesini hayal ettiğini söylemişti: “70'lerimizin sonlarında hala tur yapabiliyorsak, bu çok havalı olacaktır. Konserlerimize gelmek isteyen olursa harika olur."

Önceki ve Sonraki
Haberler