EĞLENCE - KÜLTÜR SANAT

Apple Music’te Zirvedekiler Türkçe Rap çalma listesi yeniden yayınlanıyor

Apple Music’te en popüler listeler arasında yer alan Zirvedekiler Türkçe Rap çalma listesi, sanatçı odaklı yeni kapak tasarımı ile yeniden yayınlanıyor. Listenin zirvesinde, ‘Yolum Açık’ şarkısı ile rap’çi Güneş yer alıyor

Apple Music’te Zirvedekiler Türkçe Rap çalma listesi yeniden yayınlanıyor

Türkçe’nin zenginliğini ve melodik akışını rap dizelerine yansıtan isimlerin popüler ve yükselmekte olan şarkılarını, artık düzenli olarak güncellenen Apple Music Zirvedekiler Türkçe Rap listelerinde bulabileceksiniz.

Liste her hafta, Apple Music editörleri tarafından seçilen bir sanatçıyı listenin kapağına taşıyor. Haftanın sanatçısı ile birlikte birçok sanatçının özenle derlenmiş şarkılarını bu listeden keşfedebilirsiniz.

Listenin ilk konuğu, ‘Yolum Açık’ şarkısı ile Güneş olurken, bu hafta Türkçe rap sahnesinin sevilen isimlerinden Sefo’nun yeni şarkısı ‘SÖYLENEYDİBU?’ ile devam ediyor.

Albümü 1 numara olmuş, şarkıları milyonlarca kişi tarafından dinleniyor, konserleri kapalı gişe geçiyor, markalar peşinde koşuyor, henüz 23 yaşında ve şimdiden Türkiye’nin en popüler sanatçılarından biri durumunda Güneş… Zirveye giden bu yolculukta bir önceki çok başarılı çalışmasının üzerine çıkan bir taş daha koymak hiç kolay olmasa da Güneş, her seferinde bunu başardı. Kendine has Güneş enerjisi ve besteci kimliğiyle müthiş bir hit şarkıyı bir başka büyük hit takip etti. Kazandığı başarıların ve deneyimlerin olgunlaştırdığı sanatçı, yeni albümünde kendisini daha da samimi ifade ettiği, duygularını filtresizce ifade ettiği 10 yeni şarkıyla geliyor. Yılın ilk günlerinde TikTok'da viral olan ‘'Yok muydu Vaktin Bana?’nın ardından ‘10.000 Parça’nın çıkışıyla albümün şarkılarını sunmaya başlayan Güneş, 28 Nisan'da ‘Yolum Açık'’ı ve Hasan Kuyucu’nun yönetmenliğini yaptığı video klibini yayınladı. Klip, daha önce ülkemizde emsali pek görülmemiş, Barok tarzda prodüksiyon ve sanat tasarımıyla, Berlin'de bulunan Charlottenburg Sarayı’nda, 16. yüzyıldan orijinal kostümler kullanılarak çekildi. Sözleri ve bestesi Güneş'e ait ‘'Yolum Açık’ şarkısının aranjmanı Atlantis albümünden tanıdığımız Berkin Laleli ve İbrahim Uludağ tarafından yapıldı.

Güneş, “Apple Music'in, dinleyicilerimle ilk elden buluşmamı sağlayan Zirvedekiler: Türkçe Rap listesinin ilk kapak yüzü olmak büyük bir mutluluk ve gurur verici bir olay” diye konuştu.


Türkçe rap sahnesinin sevilen isimlerinden Sefo, yeni şarkısı ‘SÖYLENEYDİBU?’yu müzikseverlerle buluşturdu. Sözleri ve müziği Sefo’ya ait olan şarkının düzenlemesi ve mix işlemleri Aerro tarafından gerçekleştirildi. Mastering işlemi ise Gkg Mastering tarafından yapıldı.

‘SÖYLENEYDİBU?’ isimli şarkı, Sefo'nun son dönemde çıkardığı diğer çalışmaları gibi birçok müziksever tarafından merakla bekleniyordu. Sefo, şarkısında kendine has üslubuyla bir kez daha dinleyicilerine kendisini hissettiriyor. El Turco Records stüdyosunda kaydedilen şarkı, Türkçe rap müzikseverlerinin beğenisine sunuldu.

Sefo, şarkısının yayınlanmasıyla ilgili olarak, "Uzun zamandır üzerinde çalıştığım şarkımı müzikseverlerin beğenisine sunmanın heyecanını yaşıyorum. Umarım dinleyicilerimiz şarkımızı seveceklerdir" dedi ve sözlerine şöyle devam etti: "Zirvedekiler TR rap listesi benim için özel, Türkçe rap sahnesinin başarılı şarkılarını bir araya getiriyor. Listede olmak beni gururlandırıyor, dinleyicilerimin sevgisi motivasyon kaynağı. Yerim pekişiyor, önemli bir başarı göstergesi.”

Sefo, ‘SÖYLENEYDİBU?’ şarkısıyla bir kez daha Türkçe rap sahnesinde kendini gösterirken, dinleyicilerini de kendisine hayran bırakacak gibi görünüyor.


Önceki ve Sonraki
Haberler
istanbul psikolog psikolog