EN ÇOK
OKUNAN
EĞLENCE - KÜLTÜR SANAT

Ailece izlenecek 4 film

Çocukların hayal dünyası ve kişiliklerini olumlu yönde etkileyebilecek film önerilerini bir araya getirdik. Hem yetişkinler hem de çocuklar için keyifli zaman sunan film önerileri listemizde...

profil
BT Ekip
07.08.2020
Ailece izlenecek 4 film

Yönetmen: Jon Favreau
Oyuncular: Donald Glover, Beyoncé Knowles-Carter, James Earl Jones

IMDb puanı: 6.9

Sinema dünyasının en ünlü karakterlerinden olan yavru aslan Simba, ormanın kralı olan babası Mufasa'ya hayrandır ve mutlu bir çocukluk yaşamaktadır. Ancak Simba'nın amcası Scar iktidar hırsıyla Mufasa'yı öldürür ve Simba tehlikeye girer. Simba sürgüne gider ve hakkını geri almak üzere döneceği günlere hazırlanır. 


Yönetmen: Brad Bird
Oyuncular: Patton Oswalt, Brad Garrett, Lou Romano

Animasyon dünyasının en sevilen yapımlarından Ratatouille'da yemek yemeyi ve yapmayı çok seven ve bu işte gayet başarılı olan fare Remy başrolde! Remy, şans eseri Paris'in ünlü restoranlarından birinin kanalizasyonuna çıkar ve bu restoranın çöpçüsüyle arkadaş olur. İkili muhteşem yemeklere imza atar ve şef olma yolunda ilerler. 


Yönetmen: Tim Burton
Oyuncular: Johnny Depp, Mia Wasikowska, Matt Lucas

Çocuk edebiyatının en önemli eserlerinden olan Alice in Wonderland, Tim Burton imzası ile sinema dünyasının en kaliteli yapımlarından birine dönüştü. Linda Woolverton'ın kitabından uyarlanan yapım 17 yaşındaki Alice'in sosyeteye tanıtım partisinde beyaz bir tavşanı takip ederek kendini harikalar diyarında bulmasıyla başlıyor ve ilham veren bir macera başlıyor.


Yönetmen: Tim Burton
Oyuncular: Brigitte Millar, Johnny Depp, Freddie Highmore

Tim Burton imzalı fantastik komedide, ikonik karakter Willy Wonka çikolata fabrikasını devretmek üzere çocuklar arasında bir yarışma düzenler. Fakir bir aileden gelen Charlie Willy'yi çok etkiler. 

Bonus: Çocuklarla birlikte izleyebileceğiniz 10 film


Önceki ve Sonraki
Haberler