EN ÇOK
OKUNAN
EĞLENCE - KÜLTÜR SANAT

Çocuklarla birlikte izleyebileceğiniz 10 film

Çocuklarla evdeyiz! En sevilen etkinlik ise birlikte film izlemek... Ailece keyifle izleyebileceğiniz 10 filmi bir araya getirdik.

profil
BT Ekip
04.04.2020
Çocuklarla birlikte izleyebileceğiniz 10 film

Dünya genelinde insanların evde kapalı, hayvanların ise özgürce sokakta olduğu bu Corona günlerinde akla gelen ilk animasyon film 'Zootropolis'. Karmakarışık ve Bolt ünlü animasyon filmlerin yönetmeni Byron Howard'ın imzasını taşıyan film teknoloji kullanabilen gelişmiş hayvanların yaşadığı şehirden bir polisiye öyküsü... Polis memuru tavşana ailece bayılacaksınız!

Yönetmenler: Byron Howard, Rich Moore, Jared Bush
Oyuncular: Aysun Topar, Cem Yılmaz, Fatih Özacun


Kung Fu Panda serisinin tüm filmleri gibi üçüncü film de oldukça başarılı... Serinin son filminde Panda Po, kötü adam Kai'nin, Çin'deki tüm Kung Fu ustalarını yenmeye başlaması üzerine onlarca sakar pandayı eğitmek durumunda kalır. 
 

Yönetmen: Jennifer Yuh Nelson, Alessandro Carloni
Oyuncular: Okan Yalabık, Köksal Engür, Özlem Özbay


Dinozorların yok olmasına neden olan meteor Dünya'ya düşmeseydi ne olurdu? İyi Dinozor' bu varsayım üzerine kurulu, bir çocuk ve bir dinozorun olağanüstü dostluğunu konu alan sıcacık bir film. Yapım, Kayıp Balık Nemo yaratıcılarının imzasını taşıyor. 

Yönetmen: Peter Sohn
Seslendirme: Raymond Ochoa, Frances McDormand, Jeffrey Wright 


Kız çocuklarının favorisi Elsa, serinin ikinci filminde 'neden büyülü güçlerle doğduğu'nu öğrenmeye çalışır. Elsa bu sorunun yanıtını bulmak için Erindel'in dışındaki ormana doğru tehlikeli bir yolculuğa çıkar ve geçmişi ile ilgili gerçeklerle yüzleşir. Film App Store üzerinden satın alınabiliyor. 

Yönetmen: Jennifer Lee, Chris Buck
Oyuncular: Kristen Bell, Idina Menzel, Josh Gad


Animasyon dünyasının en sevilen yapımlarından Ratatouille'da yemek yemeyi ve yapmayı çok seven ve bu işte gayet başarılı olan fare Remy başrolde! Remy, şans eseri Paris'in ünlü restoranlarından birinin kanalizasyonuna çıkar ve bu restoranın çöpçüsüyle arkadaş olur. İkili muhteşem yemeklere imza atar ve şef olma yolunda ilerler. 

Yönetmen: Brad Bird
Oyuncular: Patton Oswalt, Brad Garrett, Lou Romano


Canavarlar Dünyası isimli bir gezegende yaşayan canavarlar ve yaşayabilmek için insanlara ihtiyaç duymaktadır. Burada canavarlar yaşayabilmek için insanların çığlıklarına muhtaçtır. Bu sıra dışı gezegene küçük bir kız çocuğu gelince macera başlar...

Yönetmen: Pete Docter, David Silverman, Lee Unkrich
Oyuncular: John Goodman, Billy Crystal, Steve Buscem

 


Robot tasarımcısı Hiro Hamada birden bire bir suç örgütünün içinde kalır. Örgütün amacı yüksek teknoloji kenti “San Fransokyo” yi yok etmektir.  Hiro, en yakın arkadaşı Baymax'ın yardımıyla şehri kurtarmak için gönüllüler ordusuna katılır. 

Yönetmen: Don Hall, Chris Williams (II)
Oyuncular: Ryan Potter, Scott Adsit, Jamie Chung


Dolittle, hayvanlarla konuşabilen çok yetenekli bir veterinerdir. Yıllar önce karısını kaybeden Dolittle, inzivaya çekilmiştir. İngiltere kraliçesinin hasta olduğunu duyan Dr. Dolittle, buna çözüm bulabileceğini düşünür ve hayvan dostlarıyla birlikte sıradışı bir yolculuğa çıkar.

Yönetmen: Stephen Gaghan
Oyuncular ve Seslendirme: Robert Downey Jr., Antonio Banderas, Jessie Buckley


Mısır'ın ünlü halk masalı Aladdin’in Sihirli Lambası, bu defa başarılı yönetmen Guy Ritchie yorumunu taşıyor. Hem çocuklar hem de yetişkinler için dikkat çekici bir yapım olan bu yeni versiyon müzikal ve fantastik ögeleri birlikte yansıtıyor. 

Yönetmen: Guy Ritchie
Oyuncular:  Will Smith, Mena Massoud, Naomi Scott, Marwan Kenzari, Nasim Pedrad.

 


Bay Peabody, kaşif , mucid, gurme ve Olimpiyat madalyalı bir köpektir. Bir insan yavrusunu evlat edinir ve kendi icadı zaman makinası ile dünyayı değiştiren olaylara tanıklık eder.

Yönetmen: Rob Minkoff
Seslendirme: Yekta Kopan, Cem Arıca, Ecem Uzun

Bonus: Buse Terim'den çocuklarla izlenebilecek 15 yılbaşı filmi


Önceki ve Sonraki
Haberler