EĞLENCE - KÜLTÜR SANAT

7 Temmuz vizyon filmleri

Her cuma olduğu gibi bu cuma da birbirinden farklı türde yerli ve yabancı filmler vizyona giriyor. Komediden bilim kurguya, dramdan animasyona, gerilimden korkuya önemli yapımların vizyonda olacağı bu hafta, sinemaseverler farklı dünyaların kapılarını aralayacak

7 Temmuz vizyon filmleri

‘Ölümcül Çarpışma’, Jackie Chan’in hayat verdiği Çinli bir özel güvenlikçinin hayatına odaklanıyor. Orta Doğu’daki Çin merkezli bir petrol rafinerisi saldırıya uğradığında güvenlikçiden petrol işçilerini oradan kurtarması istenir. Saldırganların amacının petrol çalmak olduğu anlaşıldığında güvenlikçi, Amerikalı eski bir bahriyeliyle iş birliği yaparak saldırganları durdurmaya çalışır.


‘Ruhlar Bölgesi: Kırmızı Kapı’, iblislerini dindirmek için korkunç olaylarla yüzleşmek zorunda kalan Josh ve Dalton’un hikayesini anlatıyor. Josh ve üniversite çağındaki Dalton, artık yaşadıkları kabusu arkalarında bırakıp iblislerinden kesin olarak kurtulmaya kararlıdır. Josh ve Dalton bu amaçla, ailelerinin karanlık geçmişi ve yeni, daha güçlü bir dizi korkunç olayla yüzleşip kırmızı kapının arkasında saklanan Öte’nin daha derinlerine gitmelidir.


‘Ren Altını’, Giwar Hajabi namı diğer Xatar’ın gettodan müzik listelerinin zirvesine uzanan hayat yolculuğuna odaklanıyor. 1980'lerin ortalarında Irak'tan Almanya'ya geldikten sonra kendini en dipte bulan Giwar, küçük bir suçludan zamanla büyük bir satıcıya dönüştü. Bir uyuşturucu madde sevkiyat sırasında kaybolunca Giwar, kartele borçlu kalmamak için birkaç arkadaşıyla ciddi sonuçları olacak ve sonunda kendisini Irak hapishanesinin cehennemine götürecek bir altın soygunu planlar.


2009 yılında Raphael, zamanını en yakın arkadaşı Felix ile geçiren ve ilk bilim kurgu romanını bitirmeye çalışan bir lise öğrencisidir. Bu dönemde tanıştığı Olivia ile aşk yaşamaya başlayan Raphael, ilham kaynağını da bulmuş olur. Aradan geçen 10 yılın ardından takvimler 2019 yılını gösterdiğinde genç adam en çok satan kitapların yazarı haline gelir. Bu 10 yıllık süreçte Olivia ile evlenen Raphael, zamanını sadece kitaplarına ayırdığından evliliğinde sorunlar yaşamaya başlar. Son kitabını bitirmesinin ardından kararını veren Raphael, Olivia’ya ayrılmak istediğini söyler. Raphael, ayrılık konuşmasını yapmasının ertesi günü sabah uyandığında kendisini alternatif bir gerçeklikte bulur. Raphael, bir okulda öğretmen olarak çalışan ve aynı okulda öğretmen olan Melanie ile ilişkisi olan bir adamdır, ayrıca Oivia da kendisini tanımayan ünlü bir piyanisttir. Bu dünyayı gerçek olarak kabullenemeyen Rapheal, geri dönüp önceki yaşamını kurtarmak için harekete geçer.


‘Disco Boy’, farklı hayatlara sahip olan ve beklenmedik bir yerde yolları kesişen Aleksei ve Jomo'nun hikayesini anlatıyor. Avrupa'da sancılı bir yolculuğun ardından Aleksei, Yabancı Lejyon'a katılmak için Paris'e gelir. Nijer Deltası'ndaki Jomo ise köyünü ve ailesinin hayatını tehdit eden petrol şirketlerine karşı mücadele ederken kardeşi Udoka kaçma hayalleri kurar. Bu süreçte artık bir komando olan ve bu bölgede görevlendirilen Aleksei ile Jomo'nun kaderleri kesişir.


‘Kaptan Pengu ve Arkadaşları 3: Buz Mandası Efsanesi’, efsanevi Buz Mandası'nın peşine düşen Kaptan Pengu ve arkadaşlarının maceralarını anlatıyor. Birbirlerini yanlış anlayarak hayal kırıklığına uğrayan Mandarin ve Mandalina, buz dağlarının arkasına gizlenmiş bir istiridyenin arandığı efsanevi Buz Mandası’nı aramaya karar verir. İkili birlikte yola koyulduktan sonra onlardan haber alamayan Kaptan Pengu, Misket, Zeze, Gugu, Pegu, Mirmir, arkadaşları için endişelenmeye başlar ve onları bulmak için Kuzey Kutbu’na doğru yola çıkarlar. Buz dağları, fırtınalı denizler ve tehlikeli mercanlarla dolu bu serüvende dostluğun ne demek olduğunu öğrenirler.


‘Bonibomlar: Kediler Peşimizde’, çıktıkları tatilde kendilerini türlü maceraların içinde bulan sevimli bir köpek ailesinin hikayesini anlatıyor. Beş çocuğu olan sevimli bir köpek ailesi yaz tatillerini dedelerinin kır evinde geçirmek üzere yola koyulurlar. Burada sevimli kedilerle karşılaşan köpek ailesi, onlarla birlikte kendilerini türlü maceraların içerisinde bulurlar. Ancak maceranın sonunda kedileri büyük bir sürpriz beklemektedir.


Önceki ve Sonraki
Haberler
psikolog çift terapisi