EĞLENCE - KÜLTÜR SANAT

4 Ağustos vizyon filmleri

Her cuma olduğu gibi bu cuma da birbirinden farklı türde yerli ve yabancı filmler vizyona giriyor. Komediden bilim kurguya, dramdan animasyona, gerilimden korkuya önemli yapımların vizyonda olacağı bu hafta, sinemaseverler farklı dünyaların kapılarını aralayacak


4 Ağustos vizyon filmleri

‘Meg 2: Çukur’, tarih öncesi köpek balığı Meg’lere karşı mücadele eden bir araştırma ekibinin hikayesini anlatıyor. Bir araştırma ekibinin görevleri, kötü niyetli bir maden operasyonu nedeniyle sekteye uğrar. Kendilerini zorlu bir durumla karşı karşıya bulan ekibin yolculuğu bir kaosa dönüşür. Hayatta kalmak için tehlikeli bir savaşa dahil olmak zorunda olan ekip, zamana karşı yarışırken acımasız yırtıcıları zekalarıyla alt etmeye çalışır.


‘Ninja Kaplumbağalar: Mutant Kargaşası’, insanların dünyasını korumaya çalışırken kendilerini büyük bir tehlike ile karşı karşıya bulan Kaplumbağa kardeşlerin hikayesini anlatıyor. Kaplumbağa kardeşler yıllar boyu insanların dünyasını korumak için çabalar. Artık normal gençler olarak kabul edilmek ve New Yorkluların kalbini kazanmak isteyen Kaplumbağa kardeşler, bu amaçla yola koyulur. Yeni arkadaşları April O'Neil'in de yardımıyla gizemli bir suç örgütünü yenmeyi başarırlar ancak çok geçmeden beklenmedik bir tehlike ile karşı karşıya kalırlar. Kaplumbağa kardeşler, üzerlerine salınan mutant ordusunu etkisiz hale getirebilmek için zorlu bir mücadeleye girişir.


Ölmekte olan 18 yaşındaki öksüz bir kız, biyolojik annesinin izini sürmek için Avrupa'ya gitmek ister. Ölümcül bir kazanın suçluluk duygusuyla sarsılan iyi kalpli bir genç adamla tanıştığında, onu yolculukta kendisine eşlik etmesi için ikna eder.


‘Nefes Alma’, yürüyüş yaparken kaybolup yaşlı bir adamın kapısını çalan genç bir adamın hikayesini anlatıyor. Yaşlı bir adam, hayatını insanlardan uzak, köpeği ile birlikte ormanın derinliklerindeki bir kulübede geçirir. Bir gün Joe adında genç bir adam yolunu kaybettiğini iddia ederek yaşlı adamın kapısını çalar. Ziyaretçi kabul etmeye alışık olmayan yaşlı adam, Joe’yu sorguya çeker. Birkaç irdeleyici sorunun ardından ortam sakinleşir ve ikili samimi bir şekilde konuşmaya başlar. Dışarıda fırtına başlarken yaşlı adam, Joe'yu giderek daha fazla paniğe sokan korkunç bir hikaye anlatmaya başlar.


‘Başkalarının Çocukları’, sevgilisinin çocuğunu kendi çocuğu gibi sevmeye başlayan bir kadının yaşadıklarını anlatıyor. Kendini işine adamış bir okul öğretmeni olan Rachel, Ali’ye aşık olunca, Ali’nin kızı Leila ile yakınlaşması da çok uzun sürmez. Rachel ve Ali'nin gece geç saatlerde buluşmalarının şehvetli sersemliği, aile pikniklerinin ve okul sonrası alışverişlerin tanıdık sıcaklığına dönüşür. Rachel, kendini bir anne gibi hissetse de Leila başka bir kadının kızıdır. Bu durum kendi çocuğuna sahip olma arzusunun güçlenmesine neden olur.


‘Mir: Anka’, aldıkları kötü bir haberin ardından bambaşka gerçeklerle yüzleşmek zorunda kalan bir grup arkadaşın hikayesini anlatıyor. Sena ve arkadaşlarının hayatı, Buğra'nın sahafta gezerken eski bir Farsça kitap almasıyla alt üst olur. Bu sırada bir müzisyen grubuna Karnoha cin kabilesinin en azılısı olan Anka musallat olur. Sinan'ın ölüm haberini alan Sena ve arkadaşları, çok geçmeden bambaşka bir gerçekle yüzleşmek zorunda kalır.


‘Rubinin Ailesi’, karısı ile şehirden uzak bir yaşam sürerken acil bir nedenle geri dönmek zorunda kalan mühendis İbrahim Al-Ruby’nin hikayesini anlatıyor. İbrahim Al-Ruby’nin doktor olan karısı büyük bir krize maruz kalınca, ikisi her şeyi arkalarında bırakıp şehirden uzak bir yere taşınmaya karar verir. Kendilerine kurdukları yeni dünyalarında yıllar boyu, yaşadıklarını unutmaya çalışırlar. Ancak beklenmedik bir olay, onların geri dönmesine neden olur. Hayatlarının değişmesine neden olan olay sosyal medyada yeniden gündeme gelince, ikisi kendilerini zorlu durumların içerisinde bulur.


‘Orman Çocuğu: Güç Uyanıyor’, kendisini zorlu bir mücadelenin içerisinde bulan Orman Çocuğu Kaka'nın hikayesini anlatıyor. Büyük bir tehlike ortaya çıktığında Orman Çocuğu Kaka, arkadaşları Nini ve Ayı Çocuk; vakit kaybetmeden harekete geçer. Şeytani Tusuo' nun planlarını yok etmek için yer altı dünyasında zorlu bir yolculuğa çıkarlar. Kendilerini büyük bir tehlike ile karşı karşıya bulan ekip, önlerine çıkan engellerin üstesinden gelip şeytani Tusuo'nun planlarını bozmayı başarabilecek midir?


‘Gölge Ajan: İstanbul'da Ölümcül Hesaplaşma’, devlet sırları ile birlikte kayıplara karışan bir ajanın hikayesini anlatıyor. Kimliğini sır gibi saklamayı başaran eski bir Rus ajanı, devlet sırları ile birlikte kayıplara karışır. Bu durum ülkenin ulusal güvenliği için büyük bir tehdit oluşturur. Bu durum üzerine lakabı ‘Gölge’ olarak bilinen Rus karşı istihbarat ajanı, yeri bir türlü tespit edilemeyen gizemli ajanın peşine düşer. Devlet sırları açığa çıkmadan ajanı yakalamakla görevlendirilen Gölge, kendisini Moskova’dan İstanbul’a uzanan bir mücadelenin içerisinde bulur.


Önceki ve Sonraki
Haberler
psikolog çift terapisi