EN ÇOK
OKUNAN
EĞLENCE - KÜLTÜR SANAT

29 Temmuz vizyon filmleri

Her cuma olduğu gibi bu cuma da birbirinden farklı türde birçok yerli ve yabancı film vizyona giriyor. Aksiyondan animasyona, dramdan gerilime ve korkuya önemli yapımların vizyonda olacağı bugün, sinemaseverler farklı dünyaların kapılarını aralayacak

29 Temmuz vizyon filmleri

DC'nin yeni uzun metrajlı animasyon filmi ‘DC Süper Evciller Takımı'nda, bu kez başrolde süper kahramanların evcil hayvanları var! Süperman'in köpeği, Batman'in tazısı, Supergirl'ün atı, Wonder Woman'ın kangrusu, Aquamen'in deniz atı ve Flash'ın kaplumbağasıyla sıra dışı bir süper kahraman hikayesine hazır mısınız? Aynı süper güçleri paylaşan ve birlikte suçlularla savaşan Süper Köpek Krypto ve Superman, iki yakın arkadaştır. Superman ve Adalet Birliği’nin üyeleri kaçırılınca Süper Köpek Krypto, hemen harekete geçer. Süper kahramanları kurtarmak için zorlu bir mücadeleye girişmesi gereken Krypto, barınakta yaşayan bir sokak çetesini kendisi ile aynı takımda yer almaları için ikna etmeye çalışır.


‘Mini Fenomen’, en büyük hayalini gerçekleştirmeye çalışan bir çocuğun hikayesini anlatıyor. Küçük bir çocuğun en büyük hayali youtuber olmaktır. Hayallerini gerçekleştirmek için harekete geçen çocuk, bu süreçte kendisini, menajeri yaptığı en yakın arkadaşıyla birlikte türlü maceraların içinde bulur.


‘Vesvese: Cin Fısıltısı’, yaşadığı bir dizi tuhaf olayın nedenini araştırırken beklenmedik durumlarla yüzleşmek zorunda kalan Doğa'nın hikayesini anlatıyor. Yaşadığı ve yaşattığı bir dizi tuhaf olay nedeniyle Doğa, ailesini her geçen gün daha da zor zamanlara sürükler. Doğa'nın yaşadığı olayların cin vakalarıyla olan benzerliği, ailesinin harekete geçmesine neden olur. Bu süreçte onlar, Doğa'nın geçmişinde kalan özel bir anısının peşine düşerler. Ailenin karşısına bambaşka bir gerçek çıkar ve onlar bu yeni durumla yüzleşirken, yeni bir hayata alışmak zorunda kalırlar.


‘Bir Türk Masalı’, Karanlık ve Aydınlık tarafından kaderleri değiştirilen Mutluluk ülkesi karakterlerinin yaşadıklarını anlatıyor. Üç çocuk, aileleriyle birlikte Unesco dünya kültür mirası listesindeki Dalyan deltasında fakir ama mutlu bir yaşam sürer. Onların hayatı, en küçük olan Yiğit’in karşısına ailesinin kaderini değiştirme fırsatı çıkmasıyla bambaşka bir hal alır. Yiğit, Aydınlık ve Karanlık tarafından yiğitliğinin test edileceği yıllardır oynanan bir oyuna davet edilir. Oyunu oynamayı kabul eden Yiğit, bu sayede rüyalarında gördüğü prensese ulaşacağından bihaberdir.


WAAF subayı Maude Garrett’a, İkinci Dünya Savaşı sırasında önemli bir görev verilir. Pilot olan Garrett’dan gizli belgeleri, mürettebatın tamamı erkeklerden oluşan bir savaş uçağında taşıması istenir. Uçuş sırasında peşlerinde olan diğer savaş uçakları ile zorlu bir mücadeleye girişen Garrett, çok geçmeden uçağın içinde herkesin hayatını tehlikeye atabilecek kötü bir varlık keşfeder. Garret yalnızca kendi ve ekibin hayatını kurtarmak için çalışmakla kalmaz aynı zamanda taşıdığı önemli belgeleri korumak için de mücadele eder.


‘Hawar 2’, çocuk sahibi olmak isteyen bir çiftin yaşadıklarını anlatıyor. Hakan ve Pelin, çocuk sahibi olmak isteyen bir çifttir. Hevesle bekledikleri güzel haberi bir türlü alamayınca Pelin, hayallerine kavuşabilmek için bir tılsım yaptırır. Ancak onları bebek sahibi yapmasını umdukları bu tılsım, çiftin kendilerini beklenmedik olayların içinde bulmasına neden olur.


‘Afetname’, oyuncu olmanın hayalini kuran bir kadının hikayesini anlatıyor. Afet olarak tanınan genç bir kadının en büyük hayali oyuncu olmaktır. Ancak ne yaparsa yapsın bu piyasada dikiş tutturamaz. Bu durumdan dolayı sinir krizi geçiren Afet, Afetname adını verdiği bir oyunculuk ajansı açar. Hiç sevgilisi olmamış Afet, ajans sayesinde unutamadığı lise aşkıyla karşılaşır. 18 yıl aradan sonra üç lise arkadaşı ajansta bir araya gelir ve olaylar gelişir.


Doğuş Arslan'ın yönetmen koltuğunda oturduğu ‘Akıl Bozan’ filminin oyuncu kadrosunda Elif Çapkın, Tolga Bengü, Emel Başkan, Seçil Çifçi, Ergülcan Akıncıoğlu gibi isimler yer alıyor.


Önceki ve Sonraki
Haberler