EĞLENCE - KÜLTÜR SANAT

28 Nisan vizyon filmleri

Her cuma olduğu gibi bu cuma da birbirinden farklı türde yerli ve yabancı filmler vizyona giriyor. Komediden bilim kurguya, dramdan animasyona, gerilimden korkuya önemli yapımların vizyonda olacağı bu hafta, sinemaseverler farklı dünyaların kapılarını aralayacak

28 Nisan vizyon filmleri

Bir dağ kasabasında yaşayan İshak, amatör olarak müzikle ilgilenen genç bir adamdır. Farklı hayalleri olan beş arkadaşıyla büyüyen İshak, köyün genç kızı Sultan’a gönlünü kaptırır. Ancak genç adam, Sultan’a hislerini söyleyemez. Bir gün Ali adında yakışıklı genç bir adam, İshak’ın yaşadığı köye memur olarak atanır. Onun köydeki varlığı İshak’ın kıskançlığa kapılmasına neden olur. Bir süre sonra Ali aniden ortadan kaybolur. Köyde Ali’nin av sırasında kaybolduğu söylentileri çıkar. Ali gerçekten avda mı kaybolmuştur, yoksa onun kaybolmasının İshak ve arkadaşlarıyla bir ilgisi var mıdır?


‘Elif ve Arkadaşları Kapadokya’, Kapadokya'ya okul gezisine giden Elif ve arkadaşlarının hikayesini anlatıyor. Başarılı geçen bir okul döneminin ardından öğretmen İpek, öğrencilerinin stres atmaları için Kapadokya'ya bir gezi düzenler. Elif ve arkadaşları, Kapadokya'da geçen güzel günün ardından, rehberleri Leyla'nın ateş başında anlattıklarını dinlerler. Leyla'dan Peribacaları’nın efsanesini dinleyen çocuklar, böylece gökyüzünde yaşayan Perişler'den haberdar olurlar. Efsaneyi çok seven çocuklar, gökyüzüne çıkıp Perişler ile tanışmanın hayalini kurar.


‘Oregon’, tek bir gün içinde yaşanan olayları anlatıyor. Hayatlarını Bodrum'da geçiren Gaye ve Hakan, yakın arkadaşlarına bir müzik kaseti teslim etmek için İstanbul'a gider. Ancak İstanbul'a gitmeleriyle kendilerini beklenmedik olayların içinde bulurlar. Başlarına gelen olayların ardından Gaye ve Hakan'ın kaseti arkadaşlarına teslim etmesi pek de kolay olmaz.


Garibong bölgesi toplama operasyonu olaylarından dört yıl sonra Geumcheon Polisi’nin Büyük Suçlar Birimi'ne, Vietnam'a kaçan bir kaçağı ülkesine geri gönderme görevi verilir. Polis Ma Seok-do, zanlının teslim olma ve ardından Kang Hae-sang adlı korkunç bir katil tarafından işlenen suçları ortaya çıkarma isteğinde bir terslik olduğunu fark eder. Ma ve birimi, iki ülkede araştırmalarına başlar ve Kang'ın geride bıraktığı kanlı ekmek kırıntılarını takip eder.


Aynı mahallede yaşayan Demir ‘Gömü’ Kaya, Eylül ‘Maviş’ Birgül, Can ‘Cancan’ Kantar, Ali ‘Muhtar’ Kaygısız; mahalledeki tek oyun parkı için Osman ‘Junior’ Akbaba ve yancısı Ali ‘Ünsüz’ Bakan ile mücadele eder. Bu sırada mahallenin zenginlerinden olan kayınpederinin vasiyetini ele geçiren Bekir Akbaba, haksız bir şekilde mahalledeki birçok dükkanı ele geçirir. Bekir son olarak gözünü babaannesi ile birlikte yaşayan Demir'in evlerine diker ve onlardan kısa süre içerisinde evlerinden çıkmalarını ister. Tam da bu sırada eski bir hazine bulan Demir; Maviş, Cancan ve Muhtar ile birlikte, buldukları hazinenin de yardımıyla babaannesiyle yaşadığı evi kurtarmaya çalışır.


Önceki ve Sonraki
Haberler