EĞLENCE - KÜLTÜR SANAT

27 Ekim vizyon filmleri

Her cuma olduğu gibi bu cuma da birbirinden farklı türde yerli ve yabancı filmler vizyona giriyor. Komediden bilim kurguya, dramdan animasyona, gerilimden korkuya önemli yapımların vizyonda olacağı bu hafta, sinemaseverler farklı dünyaların kapılarını aralayacak

profil
BT Ekip
27.10.2023
27 Ekim vizyon filmleri

‘Son Akşam Yemeği’, cumhuriyet ilan edilmeden bir gün önce 28 Ekim 1923 Pazar günü ve gecesi Çankaya Köşkü’nde yaşananlara odaklanıyor. Çankaya Köşkü, ülkenin kaderini değiştirecek kararlara imza atmak üzeredir. Yeni bir yönetim şekline geçiş tartışılmaktadır ve ertesi gün cumhuriyet ilan edilecektir. Köşkün mutfağında çalışan aşçıdan yamağa tüm çalışanlar hüzün ve mutluluk dolu bu 24 saate şahitlik eder.


‘Çok Aşk’, bir yandan hayallerini gerçekleştirmeye çalışırken bir yandan da hayatının aşkının kalbini kazanmaya çalışan bir adamın hikayesini anlatıyor. Coşkun, en büyük hayali komedyen olup film yapmak olan genç bir adamdır. Abisi İrfan ile korsan film satarak geçimini sağlayan Coşkun’un yaşamı, hayatının aşkı olan Ayla ile karşılaşmasıyla bambaşka bir hal alır. Senaryo yazıp en büyük tutkusu olan sinema ile ilgili hayallerini gerçekleştirmeye çalışan Coşkun, aynı zamanda Ayla’nın da gönlünü kazanmaya çalışır.


‘Mavka: Ormanın Şarkısı’, imkansız bir seçimle karşı karşıya olan ormanın ruhu Mavka’nın hikayesini anlatıyor. Mavka, evi olan ormanın içinde sessizce yaşamını sürdürürken, yetenekli bir müzisyen olan Lukash ile tanışır. Lukash'a aşık olmasıyla Mavka, hayatının aşkı ile Ormanın Kalbi'nin koruyucusu olma görevi arasında imkansız bir seçim yapmakla karşı karşıya kalır. Bu sevgi, insan doğasının içindeki büyüyü bulmasına, yeteneklerini geliştirip kötülüğe karşı konulmasına yardımcı olacaktır.


‘Çocuk ve Balıkçıl’, ergenlik döneminde olan bir gencin hikayesini anlatıyor. İkinci Dünya Savaşı sırasında geçen filmde, küçük bir çocuk olan Mahito, annesini kaybetmesinin ardından taşrada yaşayan babasının yanına taşınmak zorunda kalır. Yeni hayatına alışmaya çalışan Mahito, günlerini terk edilmiş bir kulenin civarında oynayarak geçirir. Mahito oynamak için kuleye gittiğinde, sürekli gri bir balıkçıl kuşu ile karşılaşır. Ancak çok geçmeden hiçbir şeyin aslında göründüğü gibi olmadığını anlar.


‘Oyun Bitti’, sıradan bir oyun oynamayı düşünürlerken kendilerini bir anda büyük bir tehlikenin içerisinde bulan bir grubun yaşadıklarını anlatıyor. Airsoft oyunlarına meraklı Cenk, Cihan ve arkadaşları, beklenmedik bir teklifle karşı karşıyadır. Bir Rus airsoft takımı, onlarla kazananın para ödülü alacağı bir maç yapmak ister. Teklifi kabul eden ekip, çok geçmeden maçın yapılacağı adaya gitmek için yola koyulur. Oyuna başladıktan bir süre sonra grup, yolunda gitmeyen birtakım şeyler olduğunu fark eder. Rus takımının elindeki silahların gerçek olduğunu anlayan grup, kendilerini bir anda av olarak bulurlar.


‘İçimdeki Şeytan’, arkadaşına musallat olan kötü ruhtan kurtulmak için kökleriyle yüzleşmek zorunda olan bir gencin hikayesini anlatıyor. Muhafazakar annesi ve babasıyla birlikte bir banliyöde yaşayan Hintli-Amerikalı bir genç olan Sam, okula adapte olma konusunda sorun yaşar. Sam, okula kabul edilmek ve tüm sınıf arkadaşlarının beyaz olduğu bir okula uyum sağlamak için kendi kültürünü ve ailesinin geleneklerini reddeder. Ancak en yakın arkadaşına mitolojik kötü bir ruh musallat olunca Sam, onu nasıl yeneceğini bulmak için kökleriyle yüzleşmek zorunda kalır.


Korku türündeki ‘Sır Şeytanın Kurbanları’ filminin yönetmen koltuğunda Yavuz Duman oturuyor.


Manta Manta’dan 30 yıl sonra, Manta hayranları Bertie, Uschi ve Klausi geri döndü. Berti ve Uschi artık boşanmıştır ve oğulları Daniel babasının izinden gitmek ve bir yarış pilotu olmak istemektedir. Berti ise yarış pilotu olarak hayatından vazgeçmiştir ve onun yerine bir araba tamircisi ve go-kart pisti işletmektedir. Ancak bununla hayatını finanse edecek kadar para kazanamaz. Bankaya olan borcu nedeniyle mülkünü kaybetme durumuyla karşı karşıya kaldığında büyük bir paniğe kapılır. Bu sırada yüksek para ödüllü bir yarış yapıldığını öğrenen Berti, mali endişelerini çözmek için yarışa katılmaktan başka seçenek göremez. Artık tek yapması gereken, Manta günlerinden kalma eski Opel'ini çalıştırıp yarışa hazırlanmaktır.


Maggie, Sanctuary kasabasından bir Wombat'tır. Güçlü karakteriyle tanınan kadın, kocasının ortadan kaybolmasından bu yana çocuklarını tek başına büyütmektedir. Bir gün, herkesin önünde, yeni yetişen bir süper kahraman olan genç Sweetie'yi kurtarır ve kendisine rağmen kasabanın yeni kahramanı Combat Wombat olur. Süper kahraman olmasından bir süre sonra Maggie, kocasının yokluğunun nedeninin gizemli bir sahte süper kahraman komplosu olabileceğini keşfeder.


Önceki ve Sonraki
Haberler