MODA - TASARIMCILAR

Prada’nın tarihini anlatan Pradasphere II sergisi 7 Aralık’ta Şangay'da açılıyor

Prada, markanın 1913'teki başlangıcından günümüze kadar olan tarihinin izini süren bir sergi hazırladı. 7 Aralık’ta Şangay’da açılacak olan sergide; moda arşivinin yanı sıra sanat, mimari, kültür ve spor alanlarında onlarca yıldır süren etkileşimlerden alınan fiziksel ve dijital 500'den fazla eser sergilenecek

profil
BT Ekip
26.10.2023
Prada’nın tarihini anlatan Pradasphere II sergisi 7 Aralık’ta Şangay'da açılıyor

Prada, markanın 1913'teki başlangıcından günümüze kadar olan tarihinin izini süren halka açık bir sergi sunacak. Yaratıcı yönetmenler Miuccia Prada ve Raf Simons'un küratörlüğünü yaptığı öykülerden oluşan bir seçkiyle anlatılan sergi, samimi olduğu kadar zengin bir arşivi gözler önüne serecek. Sergide; moda arşivinin yanı sıra ve sanat, mimari, kültür ve spor alanlarında onlarca yıldır süren etkileşimlerden alınan fiziksel ve dijital 500'den fazla eser yer alacak. 2014'teki ilk serginin başarısını temel alan bu yeni sergi, Prada'nın çığır açan yolunu takip ediyor ve vizyonunun lüks, güzellik ve moda üzerindeki silinmez etkisini entelektüel bir eylem olarak araştırıyor.

Bir gösteri değil, şaşırtıcı çeşitliliğin derinlemesine bir deneyimini gözler önüne seren sergi; Prada'yı birikim, yakından bakış ve konukseverlik aracılığıyla tasvir ediyor. Sergideki çeşitli unsurlar, Prada'nın temelini oluşturan temaları ve fikirleri ortaya koyuyor. Bazıları derin zanaatı ve hünerli yapımı keşfediyor, diğerleri markanın kalbindeki çeşitli estetik çelişkileri ortaya çıkarıyor, diğerleri ise Miuccia Prada ve Raf Simons'un geleneksel lüks kavramlarına meydan okuma yönünde devam eden arayışını keşfediyor. 110 yıllık tarihe yeni bakış açılarının paylaşıldığı sergi; markanın geçmişine, bugününe ve geleceğine benzersiz, ilk elden erişim sağlıyor.

Halka açık olan Pradasphere, 7 Aralık 2023'ten 21 Ocak 2024'e kadar ücretsiz olarak gezilebilecek.

Önceki ve Sonraki
Haberler
istanbul psikolog psikolog