EĞLENCE - KÜLTÜR SANAT

25 Ağustos vizyon filmleri

Her cuma olduğu gibi bu cuma da birbirinden farklı türde yerli ve yabancı filmler vizyona giriyor. Komediden bilim kurguya, dramdan animasyona, gerilimden korkuya önemli yapımların vizyonda olacağı bu hafta, sinemaseverler farklı dünyaların kapılarını aralayacak

25 Ağustos vizyon filmleri

Arabalara karşı doğuştan gelen bir yeteneğe sahip olan bir Gran Turismo oyuncusu, oyun becerilerini bir dizi Nissan yarışmasını kazanmak için kullandı ve şimdi gerçek bir profesyonel yarışçı olma yolunda ilerliyor. O, hayalini gerçekleştirmek ve pistte zirveye ulaşmak için hem kendi, hem de arabanın sınırlarını zorlayarak, elinden gelenin en iyisini yapmaya çalışır.


‘The Last Voyage of the Demeter - Drakula: Son Yolculuk’, Londra'ya özel bir kargo taşımak için kiralanan Rus yelkenlisi Demeter’da yaşanan olayları anlatıyor. Londra'ya giden gemide, sıradan geçmesi düşünülen yolculuk, hızla uğursuz bir hal alır. Gemide bilinmeyen bir varlık, her gece gemi mürettebatının birer birer ortadan kaybolmasına neden olur. Her gün birbirinden tehlikeli olaylarla karşılaşan mürettebat, hayatta kalmak için zorlu bir mücadele verir.


Araba kiralayarak yola koyulan iki kişi, ağır uyuşturucunun etkisi altında otoyol kenarındaki dükkanları ve benzin istasyonlarını gasp etmeye başlar. Bu sırada önlerine çıkan insanları pompalı tüfekle öldürmeye başlayan ikili, güney sınırından yurt dışına kaçma planları yapar.


Yakın gelecekte, güneşin hızla yanmakta olduğunu ve bu süreçte Dünya'yı yakında yok edeceğini öğrendikten sonra insanlar, gezegeni güneşin ateşli parlamalarının çok uzağına, yeni bir güneş sistemine itmek için devasa motorlar yaparlar. Bununla birlikte, evrene yolculuk tehlikelidir ve insanlığın hayatta kalması için son şansı, dünyayı kurtarmak için tehlikeli bir ölüm kalım operasyonunu gerçekleştirecek kadar cesur bir grup gence bağlı olacaktır.


‘Efsunlu 3: Muska’, bir hastanede meydana gelen gizemli olayları araştıran genç bir kadının yaşadıklarını anlatıyor. Genç bir gazeteci olan Ebru, yeni bir haberin peşine düşer. Bir ruh sağlığı merkezinde çalışan kadın hasta bakıcıların gizemli bir şekilde kaybolduğunu öğrenen Ebru, olayı araştırmaya karar verir. Bu amaçla bir plan yapan Ebru, ruh sağlığı merkezini yakından incelemek için orada hasta bakıcı olarak işe başlar. Planının işe yaradığını düşünen Ebru, çok geçmeden kendisini bir hasta olarak bulur. Artık o da tıpkı diğer hastalar gibi tedavi görmeye başlar. Ancak Ebru’nun bir ipucu olabileceğini düşünerek Kerem’le paylaştığı fotoğrafın detaylı incelenmesi sonucu, ruh merkezinin geçmişinde yaşanan sırlarla dolu olayların gizemi gün yüzüne çıkar.


Eleanor geçmişiyle mücadele eden genç bir dedektiftir ve toplu katliam boyutunda cinayetler işleyen yeni bir katilin son cinayetinde olay yerine çağrılır. FBI, katilin bulunması için ülke çapında umutsuz bir arama çalışması başlatmış ancak katilin karmaşık davranışları yüzünden her seferinde hüsrana uğramıştır. Her ne kadar tecrübesiz olsa da, çalışma arkadaşlarının da fark ettiği şekilde bu katilin akıl yürütme şeklini anlayan tek kişi Eleanor'dur. Genç kadın yavaş yavaş davanın içine çekilir.


‘Uzay Köpekleri’, peşlerine düşen UFO avcısından kurtulmak için sevimli köpeklere dönüşen uzaylılara yardım eden iki çocuk ve ebeveynlerinin hikayesini anlatıyor. İki küçük çocuk ve ebeveynleri, uzay gemilerini tamir etmektedir. Ancak bu sırada kendilerini beklenmedik bir maceranın içerisinde bulurlar. Yerel bir UFO avcısı, üç uzaylının peşine düşmüştür. Uzaylılar, avcının pençesinden kurtulmak için arkadaş canlısı köpeklere dönüşerek kaçmaya çalışır. İki küçük çocuk ve ebeveynleri, uzaylıları avcıların elinden kurtarabilecek midir?


‘Kelebek Görüşü’, aylarca savaş esiri olarak tutulduktan sonra hayatına geri dönmek için mücadele eden Ukraynalı bir kadın olan Lilia'nın hikayesini anlatıyor. Butterfly kod adlı bir kadın asker olan Lilia, Donbass’ta iki ay esir tutulduktan sonra cepheden evine, ailesinin yanına geri döner. Yaşadığı travmanın etkisinden çıkmakta zorlanan Lilia, bu sırada kendisine tecavüz eden gardiyandan hamile olduğunu öğrenir. Lilia, ikisini de kabul etmeye hazır olmayan bir toplumda bu travmayı atlatmayı ve çocuğu kurtarmayı başarabilecek midir?


Gizemli biri olan Hakem Bey'in hazırladığı oyunlara katılan Doru, Karatay ve dostları için kazananın alacağı ‘Ormanın Kralı’ unvanı başlarda pek de önemli değildir. Karatay, Kara Takım'ın kaptanı olurken Doru da Beyaz Takım'a kaptanlık yapar. İki takım da eğlenceli olan parkurların tadını çıkarmaya çalışır. Ancak oyunlar ilerleyip rekabet arttıkça eğlenceli başlayan oyun yerini ciddi yarışlara bırakır. Artık yarışı ciddiye alan iki takım da Kral unvanını kazanmak ister ve bunun için ellerinden gelen her şeyi yapar. Ancak onların bilmediği şey, Kral Tacı'nın beklenmedik sürprizlerle birlikte geleceğidir.


Önceki ve Sonraki
Haberler
istanbul psikolog psikolog