EĞLENCE - KÜLTÜR SANAT

2 Haziran vizyon filmleri

Her cuma olduğu gibi bu cuma da birbirinden farklı türde yerli ve yabancı filmler vizyona giriyor. Komediden bilim kurguya, dramdan animasyona, gerilimden korkuya önemli yapımların vizyonda olacağı bu hafta, sinemaseverler farklı dünyaların kapılarını aralayacak

2 Haziran vizyon filmleri

‘Spider-Man: Into the Spider-Verse’, radyoaktif bir örümcek tarafından ısırılmasıyla bambaşka bir dünyaya adım atıp özel yeteneklerle donanan Miles Morales'in maceralarını anlatıyor. Gwen Stacy ile yeniden bir araya gelen Miles, Çoklu Evrenleri geçer. Miles bu sırada ne olursa olsun orayı korumakla yükümlü olan Örümcek - İnsanlarla karşılaşır. Büyük bir tehdit ile karşı karşıya olan kahramanlar, ne yapacaklarını bilemeyince Miles, kendisini diğer Örümcekler’in karşısında bulur. Miles, en sevdiği insanları büyük bir tehdide karşı koruyabilmek için yeteneklerini kullanmak zorundadır.


‘Prestij Meselesi’, müzik yapımcısı Hilmi Topaloğlu’nun kurucusu olduğu Prestij Müzik döneminde yaşananları anlatıyor. 1991 yılında kurulan Prestij Müzik, 90’lı yıllarda ülke müziğine çok önemli isimler kazandırdı. Bu dönemde Mahsun Kırmızıgül, Özcan Deniz ve Haluk Levent’in de yolu Prestij Müzik ile kesişti. Filmde; Mahsun Kırmızıgül, Özcan Deniz ve Haluk Levent'in, Hilmi Topaloğlu ile birlikte çıktıkları yolculuğa odaklanılıyor.


Dedektif Danny Rourke’un hayatı, küçük kızı Minnie’nin kaybolmasıyla alt üst olur. Eşinden ayrılan Danny, kızını bulma umudunu asla yitirmez. Bir gün görevi başındayken, bir banka soygunu haberini alan Danny, hızlıca olay yerine gider. Ancak bankaya gittiğinde beklemediği bir durumla karşılaşır. Kasada kızının fotoğrafını bulan Danny, elindeki ipucunun peşinden gitmeye karar verir. Ancak bu sırada karşısına, algısını yönetebilen hipnotikler çıkar. Danny, hipnotiklere rağmen kızını bulmayı başarabilecek midir?


16 yaşındaki Sadie ve kız kardeşi Sawyer, annelerinin trajik ölümünün travmasıyla baş etmeye çalışır. Babaları Will Harper, bu süreçte kızlarının yanında olmak için elinden geleni yapmaya çalışsa da onlarla duygusal ve psikolojik olarak bağ kurmakta zorlanır. Terapist olan Will’in kızları ile doğru iletişimimi kuramaması zaten parçalanmış olan ailelerini daha da zor bir duruma sokar. Bu sırada Lester adındaki gizemli bir hasta, çocuklarını kaybetmenin verdiği acıdan kurtulmak için beklenmedik bir şekilde evlerine gelir. Will’in bu yeni hastası, ardında şeytani bir varlık bırakır ve bu doğaüstü varlık nedeniyle Sadie ve Sawyer, birçok korkunç olaya maruz kalır. Ancak Will’in kızlarına inanmaması, aileyi sonsuza dek yok olmakla tehdit eder.


‘Eyvah Babam’, babasını nişanlısı ve ailesiyle tanıştırmak için bir yolculuğa çıkan genç bir adamın hikayesini anlatıyor. Sebastian, yakın zamanda Amerikalı nişanlısı Ellie ile evlenecek olan genç bir adamdır. Ellie’nin de isteği üzerine Sebastian, eski kafalı İtalyan babası Savo’yu, hafta sonunu nişanlısı ve ailesiyle birlikte geçirmeye ikna eder. Nişanlıyla tanıştırmak üzere babasıyla yolculuğa çıkan Sebastian, yolculuk sırasında beklenmedik olaylarla karşılaşır.


‘Dali Diyarı’, büyük sergisine hazırlanan Savador Dali ve ona yardım eden genç asistanının hikayesini anlatıyor. Artık yaşlanmaya başlayan Salvador Dali, New York’ta yeni, büyük bir sergi hazırlığındadır. Genç bir galeri asistanı, büyük sergiye hazırlanma sürecinde Dali’ye yardım eder. Ancak genç asistan, sahne arkasında kendisini büyük bir maceranın içerisinde bulur.


‘Tori ve Lokita’, Afrika'da yalnız seyahat küçük bir çocuk ve genç bir kızın hikayesini anlatıyor. Tori ve Lokita, tek başlarına Afrika’dan Belçika’ya seyahat eder. Bu süreçte türlü zorluklarla karşılaşan iki genç, yenilmez dostluklarını Belçika'daki sürgünlerinin acımasız koşullarına karşı korumaya çalışır.


‘Malik-ül Cin’, cin çıkarma ile ilgili izlediği videolardan sonra kendisini büyük bir kabusun içinde bulan genç bir adamın hikayesini anlatıyor. Ali, hayatını hırsızlık yaparak geçiren genç bir adamdır. Bir gün parkta oturan bir kızın bilgisayarını çalan Ali, bilgisayarı satmadan önce onu kurcalamaya başlar. İçinde bulunan cin çıkarma seanslarının olduğu videoları izlemeye başlayan Ali, kendisini geri dönüşü olmayan bir durumun içinde bulur.


Önceki ve Sonraki
Haberler