EĞLENCE - KÜLTÜR SANAT

18 Ağustos vizyon filmleri

Her cuma olduğu gibi bu cuma da birbirinden farklı türde yerli ve yabancı filmler vizyona giriyor. Komediden bilim kurguya, dramdan animasyona, gerilimden korkuya önemli yapımların vizyonda olacağı bu hafta, sinemaseverler farklı dünyaların kapılarını aralayacak

18 Ağustos vizyon filmleri

‘Havas İlm-i Cin’, Mardin'in Nusaybin ilçesinde yaşanmış gerçek bir musallat vakasını anlatıyor. Genç bir adam olan Ali, geceleri paranormal olaylar ve kabuslar yaşamaktadır. Muzdarip olduğu bu durumdan dolayı gece yarısı sık sık panik içinde uyanan Ali, yaşadıklarından kurtulmanın yolunu arar. Çok geçmeden Ali'nin yaşadığı bu olaylar, nişanlısı Sinem'i de etkisi altına alır. Gün geçtikçe daha kötü durumlarla karşılaşan çiftin yaşadıkları, korkunç sonuçlar doğurmaya başlar.


‘Blue Beetle’, Meksikalı Amerikalı bir genç olan Jamie Reyes’in hayatına odaklanıyor. Ergenlik çağındaki Jamie Reyes, en yakın arkadaşları olan Paco ve Brenda ile okuldan dönerken tuhaf bir böceğe rastlar. Reyes, tuhaf bir arsaya gömülü olan böceği incelemek için eve götürmeye karar verir. Ancak gece olduğunda böcek canlanır ve Jamie’nin omurgasına yerleşir. Bu durum üzerine Jamie hızını ve gücünü artıran bir kostüme sahip olur. Bu kostüm sayesinde Jamie ayrıca silah, kanat ya da kalkan üretebilmektedir.


‘Carmen’; güçlü ve gizemli bir kadın olan annesinin vahşice öldürülmesinin ardından Meksika çölündeki evinden kaçmak zorunda kalan genç ve son derece bağımsız bir kadının hikayesini anlatıyor. Carmen, ABD'ye giden korkunç ve tehlikeli bir yasadışı sınır geçişinden sağ kurtulur, ancak grubundaki diğer iki göçmeni soğukkanlılıkla öldüren kanunsuz bir gönüllü sınır muhafızı ile karşı karşıya kalır. Sınır muhafızı ve devriye ortağı Aidan ölümcül bir açmazın içine girince, Carmen ve Aidan birlikte kaçmak zorunda kalır. İkili, Carmen'in annesinin en iyi arkadaşı Masilda'yı ve bir müzik ve dans tapınağı olan La Sombra gece kulübünün sahibini aramak için kuzeye, Los Angeles'a doğru ilerler. Carmen ve Aidan, Masilda'nın büyülü sığınağının güvenliğinde teselli ve birbirlerine olan sarsılmaz aşklarını bulurlar, ancak polis avı yaklaşırken zaman daralır.


‘Suna’, erkek egemen dünyada istediği şekilde yaşamaya çalışan, yersiz yurtsuz bir kadının hikayesini anlatıyor. 50’li yaşlarda bir kadın olan Suna, geçimini hasta bakıcılık ve temizlikçilik yaparak sağlar. Yıllar önce evini kapatan Suna; kimi zaman akrabalarında, kimi zamansa arkadaşlarının yanında kalır. İmam nikahıyla Veysel ile evlendirilen Suna, İstanbul'dan ayrılarak Veysel'le ıssız bir köyde yaşamaya başlar. Kocasının her ihtiyacını karşılayan Suna, onunla aynı yatağı paylaşmayı istemez. Bu durum psikolojisinin bozulmasına neden olur ve gizli gizli içki içmeye başlar.


‘Bataklık’, boşanma aşmasında olan evli bir çiftin hayatına odaklanıyor. Evliliklerinde sorunlar yaşayan Amerikalı bir çift, bir konferans için Kolombiya’ya gider. Konferans dışındaki sürede yağmur ormanlarında yürüyüş yapmaya karar veren çift, bu sırada bir fırtınaya yakalanır ve kendilerini bir bataklığa hapsolmuş halde bulur. Kapana kısıldıkları bataklıktan kurtulmak için çabalayan çift, ormanın korkunç unsurlarıyla savaşacak ve hayatta kalmak için birlikte çalışmak zorunda kalacaktır.


‘Suikastçılar’, yeni üye olduğu teşkilatta tehlikeli bir insan kaçakçılığı çetesinin peşine düşen bir suikastçının hikayesini anlatıyor. Kendilerine The Collective adını veren bir grup dürüst suikastçı, dokunulmaz milyarderlerden oluşan bir ağ tarafından desteklenen bir insan kaçakçılığı çetesini hedef alır. Ancak grup, çok geçmeden kendilerini köşeye sıkışmış halde bulur. Bu durumun ardından ekibin, kolektifin en önemli görevini gelecek vadeden, çaylak suikastçı Sam Alexander'ın ellerine teslim etmekten başka seçeneği yoktur.


‘Kahraman Yarışçılar’, hayallerini gerçekleştirmek için yarışlara katılan Zhi'nin hikayesini anlatıyor. Tatlı bir pigme lemur olan Zhi’nin en büyük hayali, başarılı bir yarışçı olabilmektir. Artık hayallerini gerçekleştirmek isteyen Zhi, bu amaçla büyükannesinin yanından ayrılarak İpek Yolu rallisine katılmaya karar verir. Zhi; içlerinde denizatı, tavus kuşu ve kurdun de yer aldığı dünyanın dört bir yanından gelen rakiplerinin olduğu zor bir yarış ile karşı karşıyadır. Zhi, keçi dostu Gnash’ın da verdiği büyük destekle, türlü engellerle dolu olan bu zorlu yarışı kazanmayı başarabilecek midir?


‘Bırak Artık Şu Yalanlarını’, yıllar önce ayrıldığı memleketine geri dönmesiyle hayatının değişmesine neden olacak bir karşılaşma yaşayan bir yazarın hikayesini anlatıyor. Ünlü romancı Stephane Belcourt, bir konyak markasının yüzü olmayı kabul eder ve bu nedenle yıllar önce ayrıldığı memleketine geri döner. Yıllardır görmediği memleketine geldiğinde büyük bir kültür şoku yaşayan Stephane, bu sırada ilk aşkının 17 yaşındaki oğlu Lucas ile tanışır. Bu süreç Stephane’ın yıllar öncesine ait anılarının zihnine düşmesine neden olur; bastırılamaz arzu, birleşen bedenler, susturulması gereken bir tutku…


Mazoşist biri olan Atilla, tuhaf düşüncelere sahiptir; üç cin genine sahip olursa ölümsüz olacağına inanır. Bu amaçla da yakaladığı cinleri, sahibi olduğu otelde konaklayan müşterilerine yedirip onları cine dönüştürerek birbirlerini yemelerini sağlar ve bunları da odalara kurduğu gizli güvenlik kameralarından izler. Yeni evlenen ve balayı için Atilla'nın oteline giden Asiye ve Eray, onun yeni kurbanları olur. Otelde hapsedilen Asiye ve Eray, kendilerini büyük bir kabusun içinde bulurlar.


‘Kaçak Avcılar’, ormana kaçak avcılık için gelen avcıların kabusu olan çocukların hikayesini anlatıyor. Hafta sonunu çocuklarıyla birlikte eğlenceli bir şekilde geçirmek isteyen bir aile, ormanda kamp yapmaya karar verir. Eğlenceli bir şekilde başlayan hafta sonu, bir anlık dalgınlık sonucu çocukların kaybolmasıyla tatsızlaşır. Kaybolan çocuklar ailelerini bulmak için çabalarken, ormana kaçak avcılık için gelen avcılara rastlarlar ve onların kabusu olurlar.


Yıllar önce insanlar ve peri masalı halkı birlikte ‘Mucizeler Krallığı’nda mutlu bir yaşam sürer. Kaşi adındaki cesur bir savaşçı, uzun zaman önce sevdiklerinin ölümüne neden olan Buz Canavarı ve onun hizmetkarı Beyaz Gölge’den intikam almak için krallığın başkentine gelir. Ancak çok geçmeden Buz Canavarı’nın krallıktan kovulduğunu, sadece Beyaz Gölge’nin krallıkta olduğunu öğrenir. Krallıkta mutlu bir şekilde yaşayan insanları ve peri masalı halkını buza çevirip orayı kendisi için bir buzdan krallık haline getirmeyi planlayan Buz Canavarı, bu amaçla kovulduğu krallığa geri dönmeye çalışır. Ancak geri dönebilmesinin tek yolu, krallıktan atıldığı sihirli geçidi geçmektir. Beyaz Gölge, bu sırada sihirli geçidin anahtarını elinde tutan krallığın koruyucusu tek gözlü devden anahtarı almak için çabalar. Bu sırada güzel bir büyücü olan May ile tanışan Kaşi; onunla birlikte hem intikamını almak, hem de Mucizeler Krallığı’nı korumak için sihirli geçide doğru yola koyulur.


‘Dehşet Evi’, kutlama yapmak için gittikleri yerde kendilerini hayatta kalma savaşının içerisinde bulan bir grup arkadaşın hikayesini anlatıyor. Birlikte içlerinden birinin doğum günü için bir kutlama yapmaya karar veren dört yakın arkadaş, şehirden uzaklaşmaya karar verir. Ücra bir kır evine gitmeye karar veren grup, bu sırada salgının harap ettiği bir şehir ve onu takip eden yağmacılarla ilgili hikayeler anlatan gizemli bir adamla karşılaşır. Adamın anlattıklarından etkilenen dört arkadaş, ona yardım etmeye karar verir. Gecenin ilerleyen zamanlarında hiçbir şeyin göründüğü gibi olmadığını fark eden arkadaşlar, kendilerini bir ölüm kalım savaşının içerisinde bulurlar.


Önceki ve Sonraki
Haberler
psikolog çift terapisi