EĞLENCE - KÜLTÜR SANAT

15 Mart vizyon filmleri

Her cuma olduğu gibi bu cuma da birbirinden farklı türde yerli ve yabancı filmler vizyona giriyor. Komediden bilim kurguya, dramdan animasyona, gerilimden korkuya önemli yapımların vizyonda olacağı bu hafta, sinemaseverler farklı dünyaların kapılarını aralayacak

profil
BT Ekip
15.03.2024
15 Mart vizyon filmleri

‘Tay 2: Ebabil Takımı’, ulak atı olmaya çalışan Tay'ın hikayesini anlatıyor. Tay'ın en büyük hayali, annesi Şiraz'ın izinden giderek bir ulak atı olmaktır. Bu amaçla Tay, Kudüs'ten Mekke'ye macera dolu bir yolculuğa çıkar. Ulak atı olmak için yeteneklerini geliştirmeye çalışan Tay’ın bu sırada annesi Şiraz ile yaşadığı zorluklar ve karşılaştığı kötü adamlar, onun hedefine daha çok bağlanmasını sağlar. Bu sırada önemli bir belgeyi ele geçiren Tay, belgeyi Mekke’deki Komutan Ammara’ya ulaştırmaya çalışırken kendisini türlü olayların içerisinde bulur.


‘Mükemmel Aile’, kızlarının doğumuna yetişmeye çalışan bir ailenin yaşadıklarını anlatıyor. Her biri kendi dünyasında yaşayan aile üyelerini hayatının hiçbir anında yanında bulamayan Zeynep, ailesine sitem dolu bir mesaj gönderir. Zeynep'in gönderdiği videoda hamile olduğunu öğrenen aile üyeleri, bunca zaman yalnız bıraksalar da doğumda onun yanında olmak isterler. Doğuma yetişebilmek için İstanbul'dan Antalya'ya doğru yola koyulan aile, yolculuk sırasında kendilerini beklenmedik durumların içinde bulur. Geçmişte birbirlerini anlayamadıklarını fark eden aile üyeleri, bu süreçte kendi dünyalarındaki mutsuzluktan çıkıp tek bir dünyada birbirlerine sarılarak ‘mükemmel aile’ olmayı başarır.


‘Gece Yüzüşü’, kötü bir ruh tarafından terörize edilen bir kadının hikayesini anlatıyor. Ray Waller, dejeneratif bir hastalık nedeniyle erken emekliliğe zorlanan eski bir büyük lig beyzbol oyuncusudur. Her şeye rağmen profesyonel hayatına dönmeyi uman Ray, kaygılı eşi Eve, ergenlik çağındaki kızı Izzy ve küçük oğlu Elliot ile birlikte yeni bir eve taşınır. Evin arkasında bulunan havuz çocuklar için eğlenceli olacakken Ray için de bir fizik tedavi olanağı sağlayacaktır. Ancak onlar böyle düşünürken evin geçmişindeki karanlık bir sır, aileyi kaçınılmaz terörün derinliklerine sürükler.


‘Aile Çıkmazı’, yıllar önce gittikleri Mısır’daki kazıda buldukları eserlerin sahte çıkmasıyla hayatları değişen bir ailenin hikayesini anlatıyor. Başarılı bir arkeolog olan Perihan, Mısır’da görevli olduğu kazıya kendisine yardımcı olması için kardeşi Fedai’yi de götürür. Ancak Fedai, ablasından gizli bir şekilde arkadaşı Ali Kemal’i de yanına alınca kıymetli hazinelerin akıbeti ikilinin insafına kalır. Perihan kendisi gibi kazıda görevli olan Şevket ile tanışır tanışmaz kendisini bir aşk hikayesinin içerisinde bulur. Yıllardır hazinelerin bulunmasını bekleyen kazının baş lideri Cemil Hoca, bulunan değerli eserleri Mısır müze yetkililerine verir. Mısır’da başlayan ilişkilerini evlilikle taçlandıran ve iki çocuk sahibi olan Perihan ve Şevket, yıllar içerisinde yaşadıkları sorunlar nedeniyle evlerini ayırır. Onlar ilişkilerindeki sorunlarla boğuşurken, Mısır müze müdürü El Sayed'den Perihan'a bir telefon gelir. Yıllar önce kazıda bulunan eserlerin en değerlisinin sahte çıkmasıyla ailenin hayatı bambaşka bir hal alır.


‘Adaletin Eli’, yaşadığı kasabayı ve ailesini korumak için her şeyi göze alan bir adamın hikayesini anlatıyor. Bir Appalaş kasabası olan Odim County'de yaşayan Cash, kısa bir süre önce yetim kalan Savannah'a bakarak sakin bir hayat geçirir. Ancak kasabayı yöneten kadın gangster Big Cat, Cash'i yeniden kendisini için çalışmaya zorlar. Ailesini ve kasabayı korumak için her şeyi yapmaya hazır olan, hatta öldürmeyi bile göze alan Cash için bu yolculuk gün geçtikçe zorlaşır. İyi ve kötü arasındaki çizgi bulanıklaştıkça Cash kendisini bir kabusun içerisinde bulur.


‘Bana Beni Anlat’, geçirdiği kaza sonucu unutkanlık hastalığına yakalanan genç bir adamın hikayesini anlatıyor. 30’lu yaşlarının başında olan Çınar’ın hayatı geçirdiği trafik kazası sonrası alt üst olur. Aldığı darbeler nedeniyle Çınar, demans hastalığının bir türüne yakalanır. Hastalığın etkisiyle Çınar, okuduğu ya da izlediği şeylerin bilinç altına yerleşmesiyle her gün farklı bir mesleğe ilgi duyar. Bir gün itfaiyeci olmak isterken başka bir gün imam olmayı planlar. Kazada ailesini kaybedince amcası ile birlikte yaşamaya başlayan Çınar'ın bu sürecinde destek olması için bir yardımcı aranır. En büyük hayali oyuncu olmak olan ancak bir türlü hayallerine ulaşamayan hemşire Öykü, işi kabul etmek zorunda kalır. İkisi arasında çok geçmeden bambaşka bir bağ oluşacaktır.


İnci'nin hayatı, babasının kendisini aldatan annesini bir ayin yaparak öldürmesiyle altüst olur. Babası yurt dışına kaçarken, ölen annesinin üzerindeki lanet İnci'ye geçer. Çocukluğunu amcası Hasan ve yengesi yani öz ablası Neriman ile birlikte onların otelinde geçiren İnci, en yakın arkadaşı olan kuzeni Mehmet ile birlikte büyür. 6 yaşındayken amcasının istismarına maruz kalan İnci, bu kabustan ancak büyüyüp otelden kaçmayı başardığında kurtulur. İnci, Hasan'a karşı verdiği bedensel mücadelenin yanı sıra Neriman ile ruhani bir savaş vermek zorunda kalır. Yaşadığı travmaların ardından İnci, üniversiteye başladıktan sonra iki farklı persona geliştirir. Biri arkadaşları tarafından sevilen, derslerinde başarılı, içine kapalı bir personayken, diğeri ise şeytani bir cine dönüştüğü ve dişiliğini ön plana çıkarıp erkekleri ağına düşüren ve onları katleden bir personadır. Artık yılların intikamını almaya karar verdiğinde, kısa film çekmek için arkadaşlarıyla birlikte amcasının oteline gider. Onların otelde kaldığı süre boyunca tuhaf, paranormal olaylar, kayboluşlar ve cinayetler yaşanır. İnci, bir yandan ağına düşürdüğü erkekleri katlederken bir yandan da amcası için plan yapmaya başlar.


‘Nisan’, sokakta yavru bir köpek bulmasıyla hayatı değişen bir adamın hikayesini anlatıyor. Tamer, Türkiye'den taşınıp Azerbaycan'a yerleşerek kendisine yeni bir hayat kurar. Onun hayatı, yağmurlu bir Nisan günü evinin önünde yavru bir köpek bulmasıyla bambaşka bir hal alır. Adını Nisan koyduğu köpekle arasında büyük bir bağ kuran Tamer, çok geçmeden onunla birlikte kendisini içinden çıkması güç olayların içerisinde bulur. Yaşananların gizemini ortaya çıkarmaya çalışan polis memuru Serpil, gerçeği anladığında çok geç olacaktır.


Denizaltı Dünyanın dört bir yanından mühendisler, polis güçlerine ait güvenlik kameralarını bağlama operasyonu için deniz üstü tesis olan Pasifik Boyu’nda bir araya gelir. Pasifik şamandırasının küresel operasyonu için Hachijo-jima adası yakınlarında bir araya gelirler. Bu sırada Dedektif Çocuklar ile adayı ziyaret eden Conan, Almanya'daki Siyah Giyen Adamlar Örgütü'nde bir Europol çalışanının öldürüldüğünü öğrenir. Endişelenen Conan, Pasifik şamandırasına gizlice girer ve bir kadın mühendisin örgüt tarafından kaçırıldığını keşfeder. Ancak hepsi bu kadar değildir, okyanusun derinliklerinden başka bir tehdit ortaya çıkmaktadır.


Yönetmen koltuğunda Doğuş Arslan'ın oturduğu dram türündeki ‘Sır’ filminin oyuncu kadrosunda Cemal Aşkın Alpçetin, Ayşenur Vatansever ve Fırat Güner yer alıyor.


‘Neandria’, annesiyle birlikte bir antik kentin yakınlarındaki bir köyde yaşayan ve atletizm yarışlarına hazırlanan Suna adındaki genç bir kadının hayatına odaklanıyor. Neandria'da da durum her yerde aynı. Her şey her şeyi bilen yaşlı adamlar tarafından yürütülüyor, çevresel yıkım ufukta beliriyor ve çoğu kalpte açgözlülük atıyor. Kıskançlık, hırs ve korku tarafından ele geçirilen insanlar arasında sadece 18 yaşındaki Suna, yaşamaya dair can alıcı soruları sormaya cesaret edecektir.


Önceki ve Sonraki
Haberler