EĞLENCE - KÜLTÜR SANAT

15 Eylül vizyon filmleri

Her cuma olduğu gibi bu cuma da birbirinden farklı türde yerli ve yabancı filmler vizyona giriyor. Komediden bilim kurguya, dramdan animasyona, gerilimden korkuya önemli yapımların vizyonda olacağı bu hafta, sinemaseverler farklı dünyaların kapılarını aralayacak

15 Eylül vizyon filmleri

‘Mucize Uğur Böceği ile Kara Kedi’, şehirlerini korumak için süper kahramanlar Uğur Böceği ile Kara Kedi'ye dönüşen Parisli gençler Marinette Dupain-Cheng ve Adrien Agreste'in hikayesini anlatıyor. Marinette ve Adrien, diğerleri gibi iki gençtir, ancak tehlike kapıyı çaldığında maskeli süper kahramanlar Uğur Böceği ve Kara Kedi'ye dönüşürler. Güçlerini sadece özverili bir şekilde kullanmakla uğraşan, kimliklerini bir sır olarak saklayan ve kendilerini beklenmedik bir aşkın içinde bulan ikili, şehirlerini korumak için birlikte zorlu bir mücadeleye girişir.


‘Metruk’, dünya dışı varlıkları araştıran kocasının gizemli bir şekilde ortadan kaybolmasının ardından onun peşine düşen bir kadının hikayesini anlatıyor. Dünya dışı yaşamın varlığına inanan ve dünya dışı fenomenlerle ilgili bir kitap yazan bilimkurgu yazarı Ali Yücetürk, onlarla iletişim kurmak istemektedir. Yazarın bu merakının tehlikeli bir boyuta ulaşması, onun dramatik sonunu hazırlar. Ali’nin başına gelenleri merak etmekte olan karısı Meryem, kocası ile ilgili her şeyi araştırmaya başlar. Karagün beldesinde yaşayan Meryem, bir gün gökyüzünden bir sinyal geldiğini keşfeder. Bulduğu ipucunun peşine düşen Meryem, insanların büyük bir tehlike ile karşı karşıya olduğunu anlar.


‘Venedik'te Cinayet’, emekli olmasına rağmen kendisini bir anda gizemli bir cinayet vakasının içerisinde bulan dedektif Hercule Poirot'un hikayesini anlatıyor. Artık emekli olan ve dünyanın en güzel şehirlerinden olan Venedik’e giden dedektif Hercule Poirot; burada terkedilmiş, perili bir binada düzenlenen bir spiritüel seansa gönülsüzce katılır. Misafirlerden biri öldüğünde Poirot, katilin kim olduğunu ortaya çıkarmak için harekete geçer. Cinayeti araştırırken kendisini gölgeler ve sırlarla dolu karanlık bir dünyanın içerisinde bulan Poirot, cinayetin gizemini çözmeyi başarabilecek midir?


Herkes onun yeni romanını beklerken Hardin, yaratıcılığını kaybetmiştir. Bir türlü ilerleme kaydedemeyen Hardin; kendini yalnız, kırılmış, kaybolmuş hisseder çünkü Tesa orada değilse onun için hiçbir şeyin önemi yoktur. Genç adam, onu ve bitmemiş aşk hikayelerini düşünmeden edemez. Bunu aşmak isteyen Hardin, geçmişte haksızlık ettiği Natalie'den özür dilemek ve kendini bulmak için Lizbon'a gitmeye karar verir.


‘Güvenli Bir Yer’, ailesi onu kurtarmaya çalışırken kendi canına kıymaya çalışan Damir'in hikayesini anlatıyor. Damir ve ailesinin hayatı, Damir'in intihar girişiminde bulunmasıyla alt üst olur. Yaşanan acı olayın ardından hayatları kökten değişen Damir'in annesi ve kardeşi, bir gün boyunca onu hem kendinden, hem de sistemden korumaya çalışır.


‘Vesnan’, kocasının gizemli bir şekilde ortadan kaybolmasıyla hayatı kabusa dönen bir kadının yaşadıklarını anlatıyor. Yasemin ve Engin, birbirlerini seven, mutlu bir evlilikleri olan bir çifttir. Ancak mutlulukları Engin’in gizemli bir şekilde ortadan kaybolmasıyla yarım kalır. Engin’in erkek kardeşi Umut, onun karısı Pelin, Yasemin’in abisi Baran; Engin’i aramak için her yolu denese de üç ay boyunca hiç haber alamazlar. Bu durumun ardından bazı söylentileri dikkate alıp metafizik tarafı güçlü olan Fatma Teyze ile irtibata geçerler. Kadın, onlara Engin’e genç bir kız tarafından büyü yaptırıldığını ve Engin’in artık büyünün etkisi altında olduğunu söyler.


‘Lanetli Miras: Yanlış Adres’, geçmişiyle yüzleşirken kendisini korkunç olayların içerisinde bulan bir kadının hikayesini anlatıyor. Asiye, geçmişine ait bilmediği gerçekleri öğrendiğinde, onlarla yüzleşmeye cesaret edemez. Bu nedenle profesyonel paranormal araştırma ekibi Ozan ve Taner'den yardım ister. Asiye ekibe, artık terk edilmiş olan, eskiden yaşadığı ev ile ilgili hikayeyi anlatır. Anlatılanları ilgi çekici bulup eve giden ekip, burada birtakım paranormal olaylar yaşar. Asiye’nin gizlediği sır nedeniyle başları derde giren ekip, yaptığı araştırmalarla saklı kalan bir sırrı gün yüzüne çıkarır.


‘Tavuri’; suç, suç bağımlılığı, toplum ve özgürlük temalarını, hayatının yarısını hırsızlık ve dolandırıcılıktan parmaklıklar ardında geçiren Şeytan lakaplı Mustafa Serttaş'ın hayatı üzerinden ele alıyor. İlkokulu yarıda bırakan Mustafa Serttaş, Kıbrıs’ta parçalanmış bir ailede büyür. Çocukluğundan itibaren hırsızlık yapan Mustafa Serttaş, yıllar geçtikçe bu alışkanlığını tutkuya dönüştürür. Yönetmen Derviş Zaim, 8 yaşından beri tanıdığı Mustafa Serttaş’ın hayatının son beş yılını kayıt altına alır. Çekimlerin bir kısmı işe Serttaş hapishanedeyken gerçekleşir. Tavuri hapishaneden çıktıktan sonra kendisine yeni, temiz bir dünya kurmayı başarabilecek midir?


Yıllar önce Doğu topraklarında şeytanlar kol gezmişti. Önceki yaşamında Buddha Rulai'nin ikinci çırağı olan Usta Tang, doğu topraklarını şeytanlardan arındırmak için kutlar yazılar getirmeye ant içer ve bu amaçla zorlu bir mücadeleye girişir.


‘Terracotta Krallığı'nın derinliklerinde, savaşçılar ve Onyx olarak bilinen vahşi yaratıklar, Qin Hanedanlığı'nın yeraltı şehri Yang'da sürekli savaş halindedir. Magnus adlı genç bir hademe, bir gün Elit Savaşçı olmayı hayal eder. Bunu yapmak için bir Onyx yakalamaya koyulur. Görevinde, aynı Onyx'i avlayan Jade adında bir insan kızla tanışır. Takım olan ikili, zamanla birbirlerine aşık olur. Birlikte canavarların istilasının ardındaki sırrı öğrenmeye çalışırlarken, savaşçılar ve canavarlar arasındaki nihai savaş başlar. Magnus ve Jade, savaşı nasıl durduracaklarını, yanlış anlamaları ve nefreti nasıl ortadan kaldıracaklarını ve nihayet diyara barışı nasıl geri getireceklerini bulmalıdır.


‘Silüet: Bir Yılbaşı Kabusu’, eğlenceli bir yılbaşı gecesi geçirmek için bir araya gelen bir grup arkadaşın başlarına gelen korkunç olayları anlatıyor. Bir grup arkadaş, yeni yılı birlikte karşılamak ister ve bu amaçla bir gece organize eder. Yılbaşı akşamı bir araya gelen ekip için gece oldukça eğlenceli başlar. Ancak gecenin ilerleyen saatlerinde grubu kötü bir sürpriz beklemektedir. Grup, kendilerini bir anda korkunç bir kabusun içinde bulur. Silüet, onların peşini asla bırakmayacaktır.


Önceki ve Sonraki
Haberler