EĞLENCE - KÜLTÜR SANAT

10 Kasım vizyon filmleri

Her cuma olduğu gibi bu cuma da birbirinden farklı türde yerli ve yabancı filmler vizyona giriyor. Komediden bilim kurguya, dramdan animasyona, gerilimden korkuya önemli yapımların vizyonda olacağı bu hafta, sinemaseverler farklı dünyaların kapılarını aralayacak

profil
BT Ekip
09.11.2023
10 Kasım vizyon filmleri

Despot Kree tarafından çalınan kimliğini geri alan Carol Danvers yani Captain Marvel, Yüce Zeka'dan intikamını almayı başarır. Ancak yaşanan beklenmedik olayın ardından Carol, dünyanın yükünü sırtlamak zorunda kalır. Zorlu bir görevle karşı karşıya olan Carol, bir Kree devrimcisine bağlı anormal bir solucan deliğine gönderilir. Hayatının değişmesine neden olacak olan bu olay sırasında Carol’ın güçleri Kamala Khan yani Ms. Marvel ve Carol’ın ayrı düştüğü yeğeni S. A. B. E. R astronotu olan Captain Monica Rambeau ile karışır. Hep birlikte dünyayı kurtarmak için zorlu bir mücadeleye girişirler.


Anka, bilim insanı Fikret ile birlikte Ege Bölgesi’ndeki bir adada görevdedir. Yanlırında teknik işleri halleden 14 küçük, bir büyük drone vardır. Ancak onlar çalışmalarını ilerletirken adaya bir gök taşı düşer ve yayılan manyetik alan drone’ların canlanmasına neden olur. Yusufçuk liderliğindeki drone’lar, Anka’ya karşı cephe alır ve o dahil tüm uçan araçları emirleri altına almak isterler. Anka, onu ele geçirmeye çalışanlardan kaçarken hasar görür ve imdadına Aslan, Hürkuş, Mehmet, Eren ve Zeynep yetişir.


‘Vatikan'ın Şifresi: Bir Temel Macerası’, sevdiği kıza kavuşabilmek için arkadaşlarıyla birlikte imkansız olarak görülen bir görevi gerçekleştirmeye çalışan Temel'in hikayesini anlatıyor. Temel’in en büyük hayali, sevdiği kızla evlenebilmektir. Ancak ortada büyük bir engel vardır. Sevdiği kızın babası, Papa’nın Türkiye’ye geldiğini öğrenir ve Temel’e ancak onu Müslüman yapması karşılığında kızıyla evlenmesine izin verir. Ne olursa olsun sevgilisiyle evlenmeye kararlı olan Temel, bu imkansız görevi yerine getirmek için eğlenceli bir maceraya atılır.


‘Troller Hep Beraber’, arkadaşları Branch, Biggie, Tiny Diamond, Cooper, Satin ve Chenille ile birlikte türlü maceralara atılan Poppy'nin hikayesini anlatıyor. Aralarındaki dostluk ve amansız flörtleşmenin ardından Poppy ve Branch sonunda bir çifttir. İlişkileri gelişip birbirleriyle yakınlaştıkça Poppy, Branch’in gizli bir geçmişi olduğunu keşfeder. Branch bir zamanlar erkek kardeşleri Floyd, John Dory, Spruce ve Clay ile birlikte favori erkek müzik grubu fenomeni BroZone’daymış. Ancak yetenekli Floyd, bir çift kötü pop star karakteri tarafından kaçırılır. Bu durum üzerine Branch ve Poopy, diğer kardeşlerle yeniden bir araya gelerek Floyd’u kurtarmak için zorlu bir maceraya atılır.


Sosyal olarak yükselmeye hevesli sıradan bir kız olan Jeanne Vaubernier, içinde bulunduğu durumdan kurtulmak için kendine özgü çekiciliğini kullanır. Jeanne'nin sayesinde zenginleşen sevgilisi Count du Barry, onu Kral ile tanıştırmak ister ve Richelieu Dükü aracılığıyla bir toplantı organize eder. Ancak görüşme beklenenden bambaşka geçer ve XV. Louis ve Jeanne, birbirlerine ilk görüşte aşık olurlar. Kral, Jeanne sayesinde yaşamın zevkini yeniden keşfeder. Ancak çok geçmeden skandal patlar. Kimse sokaklardan gelen bir kadını sarayda istememektedir.


‘Seni Görüyorum’, doğup büyüdükleri yerden ayrılıp İstanbul'a gelerek kendilerine yeni hayatlar kuran üç kardeş Kaan, İbrahim ve Tankut'un hikayesini anlatıyor. Doğup büyüdükleri yerden ayrılıp İstanbul’a yerleşen üç kardeş, uzun süren zor zamanların ardından sonunda hayatlarını yoluna koyarlar. İbrahim artık bir doktor, Kaan ünlü bir aktör, Tankut ise Kaan'ın menajeri olmuştur. Bu süreçte evlenip boşanan Kaan’ın bir de Deniz adında bir kızı vardır. Onlar artık yaşadıkları zor günleri arkalarında bıraktıklarını düşünseler de acı yeniden kapılarını çalar. Kaan, ile aynı hastalığa yakalanmıştır ve ne yazık ki artık yapılacak bir şey kalmamıştır. Yaşayacağı az bir zamanı kalan Kaan’ın tek isteği, kızına kendini hep hatırlayabilmesi için bir film çekmektir. Kaan, kızına hatıra bırakacağı bu filmi çekebilmek için tüm aile üyelerini bir araya getirir ve zorlu bir sürece başlar.


‘Ölümcül Oyun’, kendilerini şeytani bir oyunun içinde bulan kardeşlerin hikayesini anlatıyor. Bir grup Salemli genç, bir iblisi serbest bırakan lanetli bir bıçak keşfederler. Bu keşif onları kazananın olmadığı, sadece hayatta kalanların olduğu çocuk oyunlarının korkunç ve ölümcül versiyonlarını oynamaya zorlar.


‘Hanna ve Minik Canavarlar’, küçük bir kızın gelişi ile herkesin hayatının değiştiği bir kasabada yaşananları anlatıyor. Monsterville, insanlar arasında yaşamaktan bıkmış canavarların yaşadığı bir kasabadır. Bir gün, Hanna adında 4 yaşındaki bir kız, Monsterville'e gelir. Ancak onun kasabaya gelişiyle Monsterville büyük bir tehlike ile karşı karşıya kalır.


Önceki ve Sonraki
Haberler
istanbul psikolog psikolog