EN ÇOK
OKUNAN
MODA - TASARIMCILAR

Valentino 2016 İlkbahar Yaz Couture

Haute Couture Moda Haftası kapsamında Paris’te gerçekleşen Valentino defilesi yine izleyenleri İtalya’nın tarihsel yolculuğuna çağırır nitelikteydi.

Valentino 2016 İlkbahar Yaz Couture
Valentino 2016 İlkbahar Yaz Couture
Baş tasarımcıları Maria Grazia Chiuri ve Pierpaolo Piccioli’nin geçtiğimiz sezon da Antik Roma’dan esinlenerek çıkardıkları koleksiyon büyük ses getirmişti.

Bu sezonki koleksiyonda da yine benzer parçalar ve aksesuarlar ile karşı karşıyayız. Ancak bu koleksiyon gücünü kadife kumaşlardan, daha canlı tonlardan, birkaç rengin bir araya geldiği etnik desenlerden alıyor. Bu nedenle koleksiyonda yine altın detaylarla taçlandırılmış, eski ve yeniyi birlikte çağrıştıran 20. yüzyılın Venedikli paganlarının romantizmini bize sunan bir Valentino var.

Elbiselerin tümü nerdeyse yere kadar uzanıyor ve yine transparan detaylar sıkça kullanılmış. Kadife trend olalı çok olsa da Valentino ile bambaşka bir yorumuna şahit oluyoruz. Çok daha ağırbaşlı ve bir o kadar da gösterişli…

Ayrıca İtalya’nın tarihine ne kadar bağlı olunsa da Antik Yunan esintili bele kadar vücudu çevreleyen kolyeler ile yılan motifli saç aksesuarları da en az elbiseler kadar dikkat çekiciydi. Koleksiyondaki ağırlıklı renkler ise koyu yeşil, koyu bordo ve apsent sarısı tonlarıydı. Podyum arkasında iki tasarımcı koleksiyonlarını “zamansız” olarak yorumladı. Bu sezon Valentino’da zaman akmıyor ve aynı kalıyor. 


Önceki ve Sonraki
Haberler