YAŞAM - HABER Kahvenin bilmediğiniz 5 özelliği Kahvenin sabahları bizi uyanık tutmasının dışında birbirinden farklı kullanım şekillerinin olduğunu biliyor muydunuz? Arta kalan kahvenizi ya da kahve artıklarını sakın çöpe atmayın! İşte kahvenin birbirinden farklı kullanım alanları... 39 PAYLAŞIM
profil
BT Ekip
30.09.2017
Banner

Kahve artıklarını, telvesini saksıdaki bitkilerinizin dibine koyarak böcekleri uzak tutmuş olursunuz. Ayrıca yine kahve kalıntılarını toprakla birlikte karıştırmak bitkinize büyümesi için gerekli nitrojen ve potasyum gibi besleyici maddeleri sağlayacaktır.

Yoğun bir spor programının ardından bir fincan kahve içmek metabolizmanızı hızlandırır ve yağ yakımını devam ettirir. Tabii şekersiz olduğunu unutmamak gerekir!

Havaların ısınmasıyla soğuk, buzlu kahve sezonu açıldı! Ancak kahvenizdeki buzların erimesiyle kahvenin tadının bozulmasında şikayetçi olanlara bir tavsiyemiz var. Buz kalıplarınızın içine kalan filtre kahvenizi koyarak dondurun. Bir sonraki soğuk kahve keyfinizde kahveli buzlarınızı kullanın.

Kahve artıklarını bir kavanozun içine koyarak buzdolabınıza yerleştirin. Buzdolabınızda zamanla oluşan kötü kokuları bu kavanozun içindeki kahve yok edecektir. Bellirli aralıklarla kabın içindeki kahveyi değiştirmeyi unutmayın.

Arta kalan kahve telvesinin içine zeytinyağı ya da Hindistan cevizi yağı ekleyin. Dilerseniz yüzünüze sürün dilerseniz vücudunuza…  Ilık suyla durulayın. Arındırıcı etkisiyle vücudunuzu dinçleştirecek.

Yorumlar
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmalısınız.
ÜYE GİRİŞİ
ÜYELİK FORMU
BUSE TERİM ÜZERİNDEKİ DİĞER TARTIŞMALAR
Önceki ve Sonraki
Haberler