YAŞAM - EV Evinizi her zaman düzenli tutmak için 6 ipucu Eviniz dağınık olduğu için çat kapı gelen misafirler sizi korkutuyor mu? Yeni yazımızda evinizi her zaman toplu ve düzenli tutmak için 6 kolay öneriyi sizler için yazdık. 22 PAYLAŞIM
profil
BT Ekip
17.11.2017
Banner

İnternet üzerinden ya da mağazadan yapılan alışveriş o an ne kadar da keyifli değil mi? Ancak evde döndüğümüzde salonun ortasına bıraktığımız torba ve kolileri bazen günlerce yerine yerleştirmiyoruz.  Şimdi bu yazıyı okuyorsanız eşyalarınızı yerine yerleştirme zamanı!

Sabah evinizden çıkmadan önce geride toplu bir yatak bıraktığınızda emin olun. Kolayca uygulayabileceğiniz bu adım odanızın toplu olduğunu gösterecektir. 

Çamaşırlarınızı rutin olarak belirli günlerde yıkayın. Aksi halde dağ halde kirli çamaşır sizi bekleyecek ve yıkamak her zamankinden daha zor hala dönüşecektir. Hiçbir temiz çamaşırınızın kalmaması da cabası!

Akşam yıkadığınız bulaşıkları en geç sabah evden çıkmadan önce boşaltın. Bu sayede akşam eve döndüğünüzde yemek hazırlarken boş bir bulaşık makinesiyle etrafı daha kolayca topar, bulaşık biriktirmemiş olursunuz. 

İş ya da okul dönüşü bir an önce rahat kıyafetlerimizi giymek isteriz, üzerimizden çıkanları ise dolaba ya da kirliye koymak yerine bir koltuk üzerine, yere atmak daha kolay gelir. Günler geçtikçe yatak odanızın içinde adeta kıyafetlerinizde oluşan bir dağ belirir. Her zaman toplu bir odaya size pozitif enerji verir bu nedenle kıyafetlerinizi günlük olarak ortadan kaldırırsanız daha ferah bir odaya kucak açarsınız.

Büyük bir yemeğin ardından bulaşıkları toplamak yerine bir an önce yatmak daha cezbedici gelebilir. Sabah kirli bir mutfak görmek yerine akşamdan mutfağı toplu bir şekilde bırakmak emin olun enerjinizi yükseltecektir. Mutfağı toplarken her zaman arkadaşlarınızdan yardım almayı da unutmayın.

Yorumlar
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmalısınız.
ÜYE GİRİŞİ
ÜYELİK FORMU
BUSE TERİM ÜZERİNDEKİ DİĞER TARTIŞMALAR
Önceki ve Sonraki
Haberler