YAŞAM - EV Çeşme'den hayallerinizi süsleyecek bir villa 19 PAYLAŞIM
Eklenme Tarihi
26.06.2017
Banner

İnşaat sektörümüz giderek gelişiyor ve etki alanını genişletiyor olsa da, maalesef bu gelişim seviyesi mimariye de aynı oranda yansımıyor. Yeni nesil konut ve ticari yapıların önemli bir kısmı mimari açıdan birbirini tekrar eden tarzlarda üretiliyor. Tam da bu ortamda böylesine iddialı bir mimariyle karşılaşmak gerçekten ümit verici. Her detayı üzerine düşünülmüş ve büyük bir özenle çalışılmış bu villa, gerçekten de ezber bozan bir mimariye sahip. 

Uluslararası dekorasyon ve mimari sitesi homify.com.tr tarafından hazırlanmıştır.

Bu evde konfor ve lüks adına arayıp da bulamayacağınız hiçbir şey yok dersek sanıyoruz pek de abartmış olmayız. Çeşme'nin Hacettepe ve Dalyan koylarını kuş bakışı gören muhteşem bir manzaraya sahip olan villanın havuzu da bu manzarayla kucaklaşacak şekilde özel olarak tasarlanmış. 

Mimari, yalnızca estetik bir alan değildir. Bölgenin iklim koşullarına, evi kullanacakların yaşam tarzına uygunluk ve ergonomi gibi pek çok parametresi vardır. Nitekim bu villa da salt güzel görünsün diye tasarlanmış kendi içinde kaba bir mimari anlayışla değil, tam tersine bu parametrelerin hepsini ayrı ayrı gözeten ince bir düşünce yapısıyla tasarlanmış. Yılın çok önemli bir kısmında sıcak iklimin hakim olduğu bu bölgede, rahatlıkla geniş cam kapılar kullanılmış ve iç-dış mekân ayrımı silikleştirilmiş. 

Loft tipi evler ülkemizde genellikle büyük kentlerdeki çok katlı binalarda görülüyor. Ancak son yıllarda çok revaçta olan loft tarzını uygulamak için illa ki bir apartmanda olmaya gerek yok. Hatta müstakil evlerin loft tipi bir tasarıma çok daha elverişli olduğunu söylemek de yanlış olmaz. Üstelik alınan sonuçlar da çok daha iyi olabiliyor. Bu oturma odasının neredeyse beş metreyi bulan tavan yüksekliğine bakarak da bunu rahatlıkla görebiliyoruz. 

Çeşme gibi eşine az rastlanır bir doğaya sahip lokasyonlarda insan aslında detaylara çok takılmadan da keyifli zaman geçirebilir. Örneğin çok da harika olmayan bir yatak odasında da pekâlâ mükemmel bir uyku uyuyabilirsiniz. Ama böylesine güzel bir evde ve bu nitelikte bir yatak odasındaysanız, emin olun benzersiz bir uyku uyursunuz. 

Dört dörtlük bir villa yapmak için iddialı bir mimari elbette yeterli değil. Bu noktada detaylar devreye giriyor. Çünkü bir evi mükemmel yapan sır daima detaylarda yatar. 

Yorumlar
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmalısınız.
ÜYE GİRİŞİ
ÜYELİK FORMU
BUSE TERİM ÜZERİNDEKİ DİĞER TARTIŞMALAR
Önceki ve Sonraki
Haberler