EN ÇOK
OKUNAN
YAŞAM - YEME - İÇME

Portakal soslu rezene salatası

Instagram'daki lezzetli tariflerini iştah kabartan fotoğraflarıyla merakla takip ettiğimiz 'Blondiechef' İzem Armağan, sizler için hazırladığı yeni tarifleriyle buseterim.com.tr'de!

Portakal soslu rezene salatası
Portakal soslu rezene salatası
Boğazın en güzel balıkçıları yaz menüsüyle misafirlerine kapılarını çoktan açtılar. Peki balığın yanına sizce en güzel ne gider? Tabii ki salata!

A ve C vitaminlerinden zengin olan ve içerisinde birçok lif ve folik asit içeren birbirinden lezzetli tüm yeşil salatalar balığın olmazsa olmazlarındandır.

Benim favorim olan ve aile yemeklerimizde balığın yanında tercih etiğimiz en lezzetli salata sanırım rezene salatası. Sakın yanlış anlaşılmasın rokayı da çok severim ama hazmı kolaylaştırdığı ve ferah bir tada sahip olduğu için rezene tercihimdir diyebilirim. Mekanların klasikleşmiş salataları bir yana dursun gelin bu salatayı hep birlikte sofralarımızda sevdiklerimizle paylaşalım.

Organiğim ben

Bu sene ilk defa sebzelerimin ve otlarımın çoğunu kendim yetiştirdim. Siz de bunu yapmak isterseniz maydanoz, fasulye, marul ve domates başlangıç için en kolayı diyebilirim. Eminönü’nden bulabileceğiniz ithal ve yerli tohum çeşitleriyle siz de balkonunuzda ya da bahçenizde muhteşem organik sebzeler yetiştirebilirsiniz. Dilerseniz internet de alabileceğiniz birçok tohum ve gübreyle de bu işi yapabilirsiniz. Size güveniyorum!


Önceki ve Sonraki
Haberler