YAŞAM - YEME - İÇME

Porsiyonluk ılık elmalı kek

Sıcacık elmalı kek üzerine karamel sosla kaşık kaşık mutluluk nasıl olurmuş onu gösteren şahane bir lezzet. Yumuşacık, bol tarçınlı… Tam soğuk havaların lezzeti, yanında bir fincan çay varsa ve bu keyif battaniye altında sürüyorsa…

Porsiyonluk ılık elmalı kek
Porsiyonluk ılık elmalı kek
Çok pratik oluşu ise cezbedici etkenlerin başında yer alıyor! Kek yaparken mikser dahi kullanmamak büyük lüks! Kek kalıbı yok, kalıp yağlayıp unlama yok, önce yumurtaları kabartmalı veya tereyağı şekerle çırpılmalı detayları veya püf noktaları da yok.

Bir kapta kuru malzemeler başka bir kapta ıslak malzemeler karışıp birleşiyor ve en son elmalar da eklendi mi porsiyonluk kaselerde pişmeye başlıyor. Ve bu kadar kolay olmasına bağlı olarak şaşırtıcı olacak kadar nefis bir lezzet.

Bir akşam işten dönmüş yorgun argınsınız ama canınız fena halde ılık ılık bol tarçınlı elmalı kek çekiyorsa bu tarif sizin için yaratılmış demektir. İlk lokmanızda bana hak vereceksiniz!

Kek harcını saatler öncesinden hazırlayabilirsiniz. Henüz pişmeden çiğ halleriyle üzerleri streç filmli şekilde buzdolabında beklemelerinde ve zamanı geldiğinde pişmelerinde hiçbir sorun yok.

“The Cake Blog” adlı sitedeki tariften uyarlanmıştır.

 


Önceki ve Sonraki
Haberler