EN ÇOK
OKUNAN
YAŞAM - YEME - İÇME

İncirli Cheesecake

Mevsimin incirleri ile mükemmel bir uyum sağlayan, kıvamına bayılacağınız çok çok hafif bir cheesecake pişirdim. Mevsime göre başka meyveler de kullanabilirsiniz. Hepsi de çok yakışıyor.

İncirli Cheesecake
İncirli Cheesecake
Güzel bir pasta yapmak denince aklıma ilk cheesecake düşer. Çünkü hem çok az malzeme ile yapmak mümkün, hem pratik hem de gösterişli oluyor. Tarifteki detaylara bağlı kalarak birebir uymak ise tek şartı. Taze meyveler işe sihir katıyor.

Sevdiklerimin özel günlerini her defasında birer cheesecake ile kutlamak da artık bir gelenek haline geldi bizde, üstelik çeşitlendirmek o kadar mümkün ki! Çikolata aşıklarına tabanı brownie'li ve çikolata soslu, meyveseverlere frambuaz soslu, hafif tatlardan hoşlananlara limonlu, yumurtasız yiyenlere pişmeyen soğuk versiyonu.. Bunlar sadece anlık aklıma gelenler.. Her damak tadına göre envai çeşit cheesecake pasta pişirmeniz mümkün. Bugünkü ise benim favorilerimden biri. İnanılmaz hafif bir dokuya sahip. İncirlerle birlikte denge kurmasını istediğim için şeker oranını düşük tuttum ve harcına limon koydum. Tam da olması gerektiği gibi çok hafif ve fresh oldu ve bir dilimle asla yetinemedik! İster incir ister farklı bir meyve ile, bu cheesecake'i mutlaka yapılacaklar listenize ekleyip tadına varın derim!


Önceki ve Sonraki
Haberler