EN ÇOK
OKUNAN
YAŞAM - TEKNOLOJİ

Twitter'dan yeni bir uygulama

Twitter, mobil veri tüketimini azaltan, geçici internet kopmalarında çevrimdışı bağlantı özelliği sağlayan yeni uygulaması 'Twitter Lite'ı tanıttı.

profil
BT Ekip
06.04.2017
Twitter'dan yeni bir uygulama

Twitter Lite, veri kullanımını aza indiyor, yavaş bağlantılarda hızlı yükleme yapabiliyor, güvenilir olmayan mobil bağlantılarda hızla düzelebilen ve cep telefonunuzda 1 MB’lık yer kaplayan bir uygulama olarak karşımıza çıkıyor. 

Twitter Lite; sizin timeline’ınız, tweetler, direkt mesajlar, trendler, profiller, bildirimler, resim/video yükleme dahil Twitter’daki tüm ana özellikleri içeriyor.

Bunlara ek olarak kullanılan mobil veri miktarını daha da azaltan bir “veri tasarruf modu” da yer alıyor. Bu moddayken, tam yükleme gerçekleştirmeden önce fotoğraf ve videoları önizleme şeklinde göreceksiniz. Böylelikle veri kullanımını yüzde 70 daha da azaltarak Twitter’ın mobil verinin daha fiyatlı olduğu alanlarda kullanılması sağlandı.

Geçici olarak bağlantınız kopsa da Twitter Lite size çevrimdışı destek de sağlayacak; böylece Twitter’ı kullanırken kesinti yaşamayacaksınız.

Önceki ve Sonraki
Haberler