EN ÇOK
OKUNAN
YAŞAM - TEKNOLOJİ

Twitter artık Elon Musk’ın!

Milyarder işadamı Elon Musk, dünyanın en gözde şirketlerinden biri olan Twitter’ı 44 milyar dolara satın aldı. Musk, yaptığı açıklamada Twitter’ı daha iyi bir yer haline getirmek için çalışacağını söyledi

Twitter artık Elon Musk’ın!

Dünyanın en zenginleri arasında yer alan, SpaceX ve Tesla'nın CEO'su Elon Musk, Twitter'ı 44 milyar dolara satın aldı. Ünlü milyarder, hisse başına 54.20 dolar teklif etmişti ve bu teklifi Twitter yönetim kurulu tarafından kabul edildi.

Elon Musk, Twitter’ı satın almasıyla ilgili yaptığı açıklamada şunları söyledi: “İfade özgürlüğü, işleyen bir demokrasinin temel taşıdır ve Twitter, insanlığın geleceği için hayati önem taşıyan konuların tartışıldığı dijital bir şehir meydanıdır. Twitter’a kazandıracağımız yeni özelliklerle; güveni artırmak için algoritmaları açık kaynak haline getirmek, spam botlarını alt etmek ve tüm kimlikleri doğrulamak istiyoruz. Twitter'ın muazzam bir potansiyeli var; bunun kilidini açmak için şirket ve kullanıcı topluluğuyla birlikte çalışmayı dört gözle bekliyorum.”

Kendisi de iyi bir Twitter kullanıcısı olan Musk’ın, şirketi satın almasıyla birlikte birçok değişiklik yapması bekleniyor.

Önceki ve Sonraki
Haberler