EN ÇOK
OKUNAN
YAŞAM - TEKNOLOJİ

TikTok, Google’ı tahtından etti

TikTok, Google’ı tahtından etti

Uzun süredir en çok indirilen mobil aplikasyon olan Google, tahtını Tiktok’a kaptırdı. Cloudflare Radar’ın popülerlik sıralamasına göre; 2021’in sonlarına kadar zirvedeki yerini koruyan Google son anda, son yıllarda oldukça popüler olan video paylaşım uygulaması TikTok tarafından geçildi.

TikTok, ilk olarak 17 Şubat 2021’de en popüler uygulamalar listesinde zirveye çıkmış, ancak liderliği sadece bir gün sürmüştü. Daha sonra bu yıl Mart ayında tekrar bir numaraya yükseldi ve birkaç gün daha zirvede kaldı. Aynısı Mayıs ayında da oldu ve 10 Ağustos’tan sonra TikTok, çoğu gün en popüler uygulama olmayı başararak, Facebook gibi diğer sosyal medya platformlarını geçti.

Cloudflare Radar’a göre geçtiğimiz yılın en popüler uygulamalı ise şöyle sıralandı:

 

1) TikTok.com

 

2) Google.com

 

3) Facebook.com

 

4) Microsoft.com

 

5) Apple.com

 

6) Amazon.com

 

7) YouTube.com

 

8) Netflix.com

 

9) WhatApp.com

 

10) Instagram.com

 

Mobil veri ve analiz şirketi App Annie’ye göre TikTok, Noel Günü’nde Küresel Uygulama İndirme listelerinin zirvesine çıktı. 25 Aralık'ta tüm dünyada iOS ve Google Play'de en çok indirilen uygulama TikTok oldu. Bunda, birçok gencin yeni telefonlar ve diğer cihazlar almasının etkili olduğu belirtiliyor. 25 Aralık listesinde TikTok’u Instagram, Facebook, WhatsApp, Snapchat ve Facebook Messenger izledi. Şifreli mesajlaşma servislerine öncelik vermeye devam eden kullanıcılar, Telegram’ı da yedinci sıraya taşıdı.

Önceki ve Sonraki
Haberler