EN ÇOK
OKUNAN
YAŞAM - TEKNOLOJİ

Super Mario geri döndü

Apple, yeni iPhone’u tanıttığı lansmanda Nintendo ile olan ortaklığını ve Super Mario oyununun geri döneceğini duyurmuştu. Mario severleri heyecanlandıran bu birliktelik, dün itibariyle iOS işletim sistemi kullanan tüm cihazlarda indirilebilir durumda.

profil
BT Ekip
16.12.2016
Super Mario geri döndü

Nintendo firmasının kendi konsolları haricinde farklı platformda çıkan ilk oyunu olan Super Mario, dün akşam itibariyle Türkiye dahil tüm dünyada yayınlandı. 

Mario karakteri oyun başladığında kendiliğinden koşmaya başlıyor. Ekrana dokundukça zıplayan karakter ile engelleri aşarak altın toplamak gerekiyor. Ve bir klasik olarak bölüm sonunda bayrak direği yer alıyor. Orijinal büyüsünü yakalamasa da zengin görsel içeriği ve müziklerle, bu oyunla büyüyenleri heyecanlandıracağa benziyor. Oynayanlar için 24 farklı bölüm ve 6 farklı dünyanın bulunduğu oyun ücretsiz olarak indiriliyor. Ancak 4 bölümün ardından 9.99 dolar gibi bir ücret talep ediliyor. 

Nintendo yetkilileri, konuyla ilgili yaptıkları açıklamada oyunun bazı korsan endişeleri nedeniyle çevrimdışı olarak oynanamayacağını belirttiler yani oyunu internetsiz oynamak mümkün değil.

Nintendo’nun resmi Twitter hesabından yapılan duyuruda Super Mario Run’ın Android sürümü Google Play'e Mart ayında sunulacağı açıklandı.

Önceki ve Sonraki
Haberler