EN ÇOK
OKUNAN
YAŞAM - TEKNOLOJİ

Neden bir Mac’iniz olmalı?

Bilgisayar deyince akla ilk gelenlerden biri olan Mac, birçok özelliğiyle kullanıcıların hayatını kolaylaştırıp renklendiriyor. Kullanımı çok kolay, gücü doruklarda, pil ömrü inanılmaz boyutta olan Mac bilgisayarlar; daha önce hayal bile etmediğiniz yollarla çalışmanıza, oyun oynamanıza ve yaratıcı olmanıza imkan tanıyor. Kutusundan çıkarır çıkarmaz kullanabileceğiniz birçok uygulamayla dolu. Ayrıca, ücretsiz ve düzenli yazılım güncellemeleri sayesinde her şey sorunsuz bir şekilde çalışıyor ve güncelliğini koruyor. Üstelik bir iPhone kullanıcısıysanız, Mac’iniz daha onu ilk açtığınız andan itibaren son derece tanıdık bir his veriyor. İşte tüm ayrıntılarıyla Mac bilgisayarlar…

Neden bir Mac’iniz olmalı?

Mac bilgisayarlar Apple çiplerin sunduğu olağanüstü performans, özel teknolojiler ve devrim niteliğinde güç verimliliğiyle donatıldı. Bu sayede günlük görevlerden profesyonel uygulamalarda sınırları zorlayan işlemlere kadar her şeyi her zamankinden daha hızlı yapabiliyorsunuz.

Apple çipler ve macOS sayesinde dizüstü bilgisayarlar tek bir şarjla 21 saate kadar pil ömrü sunabiliyor.

Mac hem çok güçlü, hem de çok becerikli. Ve işinizi ileriye taşımak için ihtiyacınız olan her şeye sahip. Aklınıza gelen her konuya yönelik uygulamalarla üretkenliğinizi ve yaratıcılığınızı daha da artırmanızı sağlıyor. Üstelik Microsoft 365 ve Adobe Creative Cloud uygulamalarını bile hemen kullanmaya başlayabiliyorsunuz. Kısacası, Mac herkesin hayalindeki her şeyi gerçekleştirmesini sağlayabiliyor.


Apple çip ve macOS Monterey, kişisel bilgisayarlarda sunulan en gelişmiş güvenlik özelliklerini Mac’e getiriyor. Mac, zararlı yazılımlara ve virüslere karşı yerleşik güvenlik özelliklerine sahip. Ayrıca size neyi nasıl paylaşacağınızı seçme özgürlüğü de veriyor. Hatta FileVault sayesinde tüm sisteminizi şifreleyerek daha da fazla güvenlik sağlayabiliyor. Yani her ne yapıyor olursanız olun, Mac gizli bilgilerinizin gizli kalmasına yardımcı oluyor.


Her Mac bilgisayarın merkezinde macOS yer alıyor. Apple çip için özel olarak tasarlanan güçlü, göz alıcı ve kolay kullanımlı bu işletim sistemi şimdiye kadarki en becerikli yazılımımız. Ve bugüne kadarki en gelişmiş donanımımızda bulunuyor. Bu sayede Mac bilgisayarlar her zaman güvenilir ve kararlı şekilde çalışıyor.

Son derece kaliteli malzemeler kullanılarak üretilen Mac modelleri aynı zamanda benzersiz yazılım donanım entegrasyonu ve yıllarca devam eden macOS güncellemeleriyle değerini uzun süre koruyor. Böylece kullanıcılar için adeta bir yatırıma dönüşüyor.

Mac ihtiyacınız olan şeyleri bulmanızı, düzenli kalmanızı ve her türlü işin üstesinden gelmenizi kolaylaştırıyor. Sade ve kullanıcı dostu tasarımına hemen alışıyorsunuz, özellikle de iPhone kullanıyorsanız. Böylece birden fazla pencereyi yönetmek ve dosyalarınızı takip etmek gibi işler çocuk oyuncağı haline geliyor. Ve ihtiyacınız olan tüm kontrollere hızlı erişim özelliğiyle Mac’inizde her zamankinden daha basit bir şekilde gezinebiliyorsunuz.


Mac diğer tüm Apple aygıtlarınıza mükemmel bir şekilde eşlik ediyor. Apple Watch’unuzda okuduğunuz bir mesajı Mac’inizden yanıtlayabiliyor, Mac’inizde hazırladığınız sunumun provasını yolda iPhone’unuzdan yapabiliyor, Mac’inizin kilidini Apple Watch’unuzla açabiliyor, hatta odanızın bir ucundan arkadaşlarınızla fotoğraf albümleri paylaşabiliyorsunuz.


Koltuğunuza kurulun, kolayca kurun… Mac’te karmaşık kurulum süreçleriyle karşılaşmıyorsunuz. iCloud hesabınızda oturum açtığınızda, iPhone veya iPad’inizdeki bilgiler otomatik olarak önünüze geliyor. Geçiş Yardımcısı’nı kullanarak ayarlarınızı, kullanıcı hesaplarınızı ve daha fazlasını anında aktarabiliyorsunuz. Ayrıca, sorularınız ya da yardıma ihtiyacınız olduğunda online sohbet, telefon veya mağaza içi randevu yoluyla her zaman Apple Destek’e ulaşabiliyorsunuz.


Önceki ve Sonraki
Haberler