YAŞAM - TEKNOLOJİ

Meta'dan Twitter'a alternatif uygulama: Threads

Elon Musk satın aldıktan sonra Twitter’ın yaşadığı değişimlere tepki gösterenlere Meta’dan yepyeni bir alternatif geliyor: Threads. Kullanıcılar, Threads’e Instagram hesapları ile giriş yapabilecekler

Meta'dan Twitter'a alternatif uygulama: Threads

Elon Musk’ın tweet okuma kısıtlaması getirmesinin ardından büyük tepki çeken Twitter’a alternatif Meta’dan geliyor. Görünüşe göre Meta, yeni uygulaması Threads ile Twitter kullanıcılarına bir alternatif sunmak istiyor. Geliştirici Alessandro Paluzzi, Meta'nın yeni Twitter kopyasının Google Play mağazasında yayınlandığını tweet’ledi. Ancak uygulama hiçbir yerde bulunamadığı için hatayla sızdırıldığı düşünülüyor.

Uygulama artık Google Play Store'da görünmemesine rağmen Paluzzi, Threads'in sunduğu bazı özelliklerin ekran görüntüsünü alarak kullanıcı arabirimi ögelerini ortaya çıkarmayı başardı. Tweet'inde, potansiyel kullanıcılara giriş ekranının nasıl göründüğünü gösterdi ve bu, kullanıcıların Instagram hesaplarıyla giriş yapabileceklerini ortaya çıkardı. Başka bir ekran görüntüsü, Instagram'da takip edilen hesapların bir listesini gösteriyordu ve kullanıcılara Threads'te kimleri takip etmeyi seçebileceklerini gösteriyordu.

Threads’in, işlev ve estetik açısından Twitter ile benzerlikler taşıdığı görünüyor. Ekran görüntülerine göre, gönderide bir karakter sayısı ve ayrıca gönderileri yeniden yayınlamak, beğenmek, yanıtlamak ve paylaşmak için tanıdık simgeler bulunuyor. Kullanıcının ekran resimleri küçük daireler halindeyken, Instagram'ın mavi kontrol doğrulaması bile görülüyor. Threads, Meta'da Ocak ayının başından beri ‘Project 92’ kod adı altında geliştiriliyor.

Meta, Threads'in resmi lansman tarihini henüz açıklamadı.

Önceki ve Sonraki
Haberler