EN ÇOK
OKUNAN
YAŞAM - TEKNOLOJİ

Kare formatlı instax SQ6'yı inceledik

Dijital fotoğraf hayatımızın her alanında fakat çoğu zaman bu durum anılarımızı somut bir şekilde muhafaza etmenin önüne geçiyor. Kare formatta şipşak fotoğraf çekmek isteyenler için Fujifilm instax SQ6’yı inceledik.

profil
BT Ekip
11.01.2019
Kare formatlı instax SQ6'yı inceledik

Çeşitli fotoğraf çekme fonksiyonları, basit ve şık tasarımı ve kare formatlı baskı özelliği ile dikkat çeken Fujifilm instax SQ6 anılarını biriktirmek isteyenler için ideal...

SQ6’nın birçok farklı durumda kullanılabilen çeşitli fonksiyonları bulunuyor. Fotoğraf makinesinin, deklanşöre basıldığında etkinleştirilen otomatik çekim ayar fonksiyonu var. Bu fonksiyon sayesinde ortam parlaklığını algılıyor ve en uygun deklanşör hızı ve flaş ışığı yoğunluğunu ayarlıyor. Karanlık bir odada dahi nesneler ve arka plan, canlı renklerle ve net bir şekilde görüntülenebiliyor. Selfie sırasında ise tek yapmanız gereken fotoğraf makinesini selfie moduna getirmek, böylece makine en uygun odak ve parlaklığa göre ayarlanabiliyor. Ayrıca çekim mesafesini kontrol edebilmeniz için merceğin yanında bir selfie aynası da bulunuyor.

Ana ünitenin altındaki tripod delikleri ve zamanlayıcı da grup fotoğrafları için kullanılabilecek faydalı özellikler… Bunlara ilaveten her durumda çekim yapılabilmesi için makinenin üç farklı çekim modu mevcut. “Çift Çekim Modu”, deklanşöre iki kere basıldığında tek bir film üzerine iki fotoğrafın bindirilmesine imkan sağlarken “Makro Modu”, en az 30 cm’ye kadarki kısa mesafeli fotoğrafları çekebilmenizi sağlıyor ve “Manzara Modu”nu da uzun mesafeli manzara fotoğrafları için kullanılabiliyor. Makinede ayrıca flaşın üzerine yerleştirildiğinde fotoğrafın tamamının rengini değiştirerek daha benzersiz ve dokulu fotoğraflar elde etmenize imkan sağlayan üç farklı flaş rengi filtresi (turuncu/mor/yeşil) de bulunuyor.

Fotoğraf makinesi, basit ama şık bir şekilde tasarlanmış… Her tarza uyacak inci beyazı, zarif bir dokunuş için blush rengi, sakinlik hissi için grafit grisi, yakut kırmızısı ve deniz mavisi şeklinde beş farklı renk seçeneği mevcut. Merceğin etrafındaki metalik halka, ana ünitenin rengine uyacak şekilde tasarlanmış. Tırtıklı yüzeyi ise sadece makinenin elde tutulmasını kolaylaştırmamakta, aynı zamanda tasarımın da önemli bir parçasını oluşturmakta... Bu tasarım sayesinde tarzınıza ve kıyafetlerinize en uygun fotoğraf makinesini seçebilirsiniz.

Önceki ve Sonraki
Haberler