EN ÇOK
OKUNAN
YAŞAM - TEKNOLOJİ

iOS 15.4 güncellemesi yeni emojilerle geldi

Apple, iOS 15.4 yazılım güncellenmesini sundu. Güncelleme; maskeyle Face ID açma gibi yeniliklerin yanı sıra kullanıcıya 37’den fazla yeni emoji de sunuyor. İşte iOS 15.4 güncellemesinin getirdiği yenilikler…

iOS 15.4 güncellemesi yeni emojilerle geldi

iOS 15.4; yüzler, el hareketleri ve ev eşyaları dahil 37’den fazla yeni emoji içeriyor. Kullanıcılar artık el sıkışma emojisinde her el için ayrı cilt tonları seçebiliyor.

iPhone artık, kullanıcıların maske takarken Face ID’nin kilidini açmasını sağlayan bir seçenek içerecek. Kaydolduktan sonra iPhone, kimlik doğrulaması için göz çevresindeki benzersiz özellikleri tanıyabilecek. Artık maske takarken de Face ID, iPhone’un kilidini açmak ve uygulamalarda ve Safari’de parolaları otomatik olarak doldurmak için kimlik doğrulama olarak kullanılabilecek. Bu yeni özellik, iPhone 12 ve sonraki sürümleriyle çalışacak.

SharePlay, FaceTime görüşmesi sırasında paylaşılan deneyimler için güçlü bir özellik seti. Kullanıcılar, SharePlay’i FaceTime’dan başlatabiliyor ve iOS 15.4’ün piyasaya sürülmesiyle SharePlay oturumları, doğrudan desteklenen uygulamalardan başlatılabilecek.

Siri artık İngilizce konuşanlar için yeni bir sese sahip ve kullanıcılara kendileriyle konuşan bir ses seçmeleri için daha fazla seçenek sunuyor. Yeni Siri sesi, doğal bir ses için Neural Text to Speech teknolojisinden yararlanıyor.

Artık Sağlık’ta AB Dijital COVID Sertifikası desteği ile COVID-19 aşılarının, laboratuvar sonuçlarının ve iyileşme kayıtlarının doğrulanabilir versiyonlarını indirebilir ve saklayabilirsiniz. Ayrıca, Apple Cüzdan’daki COVID-19 aşı kartları artık AB Dijital COVID Sertifikası biçimini destekliyor. Kullanıcılar, Cüzdan uygulamasına eklendikten sonra aşı kartlarını istedikleri zaman görüntüleyebilecek.

  • Safari web sayfası çevirisine, İtalyanca ve Geleneksel Çince için destek eklendi.
  • Visual Look Up, bir kullanıcının fotoğraflarındaki sanatı, dünyadaki önemli noktaları, bitkileri ve çiçekleri, kitapları ve köpek, kedi ırklarını tanıyor. Böylece onlar hakkında daha fazla bilgi sahibi olunabiliyor. Anrtık genişletilmiş dil ve coğrafya kullanılabilirliği ile dünya çapında daha fazla kullanıcı, Visual Look Up’ı deneyimleyebiliyor. iOS 15.4 ile Visual Look Up; İngilizce (Avustralya, Kanada, Hindistan, Singapur, İngiltere, ABD), Fransızca (Fransa), Almanca (Almanya), İtalyanca (İtalya) ve İspanyolca (Meksika, İspanya, ABD) dillerinde mevcut.
  • Podcasts uygulamasına sezonlar, oynatılan, oynatılmayan, kaydedilen veya indirilen bölümler için bölüm filtreleri eklendi.
  • Haberler, Bugün akışı ve Ses sekmesinde gelişmiş ses içeriği keşfi sunuluyor.
  • Kamera kullanılarak Notlar ve Hatırlatıcılar uygulamalarına Canlı Metin eklenebiliyor.
  • Klavyedeki Kamera; Notlar ve Hatırlatıcılar uygulamalarında metin kopyalayıp yapıştırmak için kullanılabiliyor.
  • Kısayollar artık Hatırlatıcılarla etiket eklemeyi, kaldırmayı veya sorgulamayı destekliyor.
  • Acil SOS ayarları, tüm kullanıcılar için Basılı Tutarak Ara’yı kullanacak şekilde değiştirildi.
Önceki ve Sonraki
Haberler