YAŞAM - TEKNOLOJİ

Instagram Reels’larını artık telefonunuza indirebileceksiniz

Bir süredir Amerika’da denenmekte olan Instagram reels’larını telefona indirme özelliği dünya çapındaki tüm kullanıcılara açıldı. Artık, açık hesaplardaki reels’lar tek bir tuşla indirebilecek. İsteyen ise bu özelliği kapatarak reels’ının indirilmesini engelleyebilecek

profil
BT Ekip
24.11.2023
Instagram Reels’larını artık telefonunuza indirebileceksiniz

Instagram’ın CEO’su Adam Mosseri, sosyal medya platformunun tüm kullanıcılarının artık, herkese açık olan hesaplardaki Reels'ları telefonlarına indirebileceklerini duyurdu. Özellik, Haziran ayında Amerika Birleşik Devletleri'nde yaşayanlar için ilk kez kullanıma sunulduktan sonra artık dünyanın her yerindeki kullanıcılara açıldı.

Bir Reels'ı indirmek isteyen kullanıcının yapması gereken tek şey, paylaş bölümüne gidip ‘İndir’ seçeneğine dokunmak. Bu işlemi yaparak indirilen videolarda özel bir filigran yer alacak. Böylece indirilen reels başka hesapta paylaşıldığında, videonun indirildiği belli olacak. Reels indirilirken, yalnızca orijinal sesli olanlar sesli olarak indirilebilecek; Reels'da lisanslı bir ses ya da müzik varsa indirilen videoda ses bulunmayacak.

Kullanıcılar, Reels ve Remiks altındaki Gizlilik menüsünden başkalarının Reels’larını indirmelerine izin veren seçeneği kapatabilecekler. Reels indirme özelliği, 18 yaşından küçük kullanıcılar için ise ‘varsayılan’ olarak kapalı konumda olacak.

Önceki ve Sonraki
Haberler