EN ÇOK
OKUNAN
YAŞAM - TEKNOLOJİ

Dünya Fotoğrafçılık Günü'ne özel öneriler

Bugün 19 Ağustos Dünya Fotoğrafçılık Günü, Apple bu özel günü kutlamak için sizi güldüren anları #shotoniPhone ile paylaşmaya davet ediyor ve her fotoğraf meraklısının bilmesi gereken ipuçları paylaşıyor...

profil
BT Ekip
19.08.2021
Dünya Fotoğrafçılık Günü'ne özel öneriler

Herkesin yüzünde bir gülümsemeye neden olacak olan o kusursuz güzellikteki anı ararken şu beş ipucunu aklınızda tutarak 19 Ağustos’ta en güzel karelerinizi paylaşmanızı sabırsızlıkla bekliyoruz.
 
Basit şeyleri takdir edin

Bazen bizi büyük yollara basit şeyler götürür. Bir öbek taze avokado veya bir kitap yığını… Favori fotoğraf anlarımız için ilhamı çevrenizdeki her yerde bulabilirsiniz. 
 
Parlak renkleri öne çıkarın

Parlak renkler içimizi ısıtır, bizi mutlu eder ve evet, yüzümüzü biraz gülümsetir. Çekiminizde daha mutlu tonları öne çıkarmak için iddialı bir turuncu kazak giyin veya sahnenize olgun bir ananas veya mango ekleyin. 
 
Gülümseyin! 

Gerçek bir gülümseme de kahkaha gibi bulaşıcıdır. Resmini çektiğiniz kişinin gevşemesini ve özel gülümsemesi kendini sakınmadan göstermesini sağlayacak rahat bir ortam yaratmak en iyi çözümdür. Elbette, iyi bir kahkaha (ve daha da büyük bir gülümseme) elde etmek için kameranın arkasından birkaç klasik soğuk espri de yapabilirsiniz. 
 
Doğanın en iyisi
Tüm çevremizi saran doğanın ruh durumumuz üzerinde güçlü etkileri vardır. Kumlarla dolu bir plaj veya iyi aydınlatılmış bir ağaç enstantanesi bize hayatın basit zevklerini hatırlatır ve Ultra Geniş iPhone 12 kamerasıyla geniş doğa manzaralarının ayrıntılarını yakalamak hiç olmadığı kadar kolaydır.
 
Olağan şeyleri olağanüstü hale getirin
iPhone 12 ile çekim yapan Donghoon J. ve James T. (Incite) iPhone 12 kamerasının Ağır Çekim, Makro ve Gece modu gibi özelliklerini kullanarak balon, bebek yağı, su ve fosforlu çubuk gibi gündelik ev eşyalarıyla deneyler yaparak Dünya Fotoğrafçılık Günü’ne göndereceğiniz fotoğrafları güzelleştirmek için örnek alabileceğiniz göz kamaştırıcı fotoğraflar çekiyor.
 
Siz de 19 Ağustos’ta #shotoniPhone ve #WorldPhotographyDay hashtagleriyle yaratıcılığınızı paylaşmayı unutmayın!

Bonus: iPhone 12 Pro modelleri ile göz alıcı çiçek fotoğrafları nasıl çekilir?

Önceki ve Sonraki
Haberler