EN ÇOK
OKUNAN
YAŞAM - TEKNOLOJİ

Apple Watch Series 7’nin 7 marifeti

Nereye giderseniz gidin, artık ihtiyaç duyduğunuz her şey bir bilek uzağınızda! Ofisi arayın, acil bir mail’i yanıtlayın, kandaki oksijen seviyenizi ölçün, EKG’nizi çekin, uyurken solunum hızınızı takip edin, çocuklara emoji gönderin, 50 metreye kadar denize dalın, müzik dinleyin… Apple Watch’unuz iPhone’unuza bağlı olduğu sürece, sevdiğiniz herkesle ve her şeyle her zaman bağlantı halinde kalabilirsiniz.

profil
BT Ekip
15.10.2021
Apple Watch Series 7’nin 7 marifeti
  • Öncelikle yeni Apple Watch’un ekranının çok daha büyük olduğu haberiyle başlayalım. Kenarları yüzde 40 inceltilerek Series 6’ya göre yaklaşık yüzde 20 daha büyük bir ekran alanı elde edilmiş. Series 3’e göre ise ekran alanı yüzde 50’nin üzerinde büyütülmüş. Ayrıca saatin kaç olduğunu veya kadrandaki diğer bilgileri ve komplikasyonları görmek için bileğinizi kaldırmanıza ya da ekrana dokunmanıza gerek yok. Çünkü ekran hep açık ve şimdi iç mekanlarda bileğiniz aşağıdayken yüzde 70 daha parlak.
  • 5 renk seçeneği bulunan yeni iWatch çatlamaya, toza, suya daha dayanıklı. Dokunma sensörü OLED panele entegre edilerek tümleşik tek bir bileşen oluşturulmuş. Bu sayede ekranın kalınlığı azaltılarak kenarları da daha ince hale getirilmiş.
  • Apple Watch Series 7’nin tüm şarj sistemi de yeniden tasarlanmış. Hiç olmadığı kadar hızlı bir şekilde kullanıma hazır hale geliyor. Yenilenen şarj mimarisi ve USB-C hızlı şarj kablosu sayesinde pil düzeyi yaklaşık 45 dakika içinde yüzde 0’dan yüzde 80’e ulaşabiliyor.
  • En önemli özelliklerinden biri de; 50 metre suya dayanıklı olması. İster denizde yüzün ister havuzdaki tur ve setlerinizi takip edin. Suyun keyfini doyasıya çıkarabilirsiniz!

 

Apple Watch Series 7’nin 7 marifeti

1. Kanınızdaki oksijen düzeyini ölçebilirsiniz. Kanınızdaki oksijen düzeyi genel sağlık durumunuzun önemli bir göstergesi. Vücudunuzun oksijeni ne kadar iyi absorbe edebildiğini anlamanıza ve vücudunuza ulaşan oksijen miktarını görmenize yardımcı olabiliyor. Apple Watch Series 7’deki olağanüstü sensör ve uygulama ile dilediğiniz zaman kanınızdaki oksijen seviyesini ölçebiliyorsunuz. Hatta isterseniz arka planda gece gündüz ölçüm yapılmasını da sağlayabiliyorsunuz.

2. Ne zaman isterseniz EKG çekebilirsiniz. EKG uygulaması sayesinde Apple Watch Series 7, tek derivasyonlu elektrokardiyografiye benzer EKG sonuçları sunabiliyor. EKG uygulaması, kalp ritminizin ciddi bir düzensiz kalp ritmi formu olan atriyal fibrilasyon belirtisi mi gösterdiğini yoksa kalbin normal bir şekilde attığı anlamına gelen sinüs ritmi mi sergilediğini gösterebiliyor. Bu, giyilebilir teknoloji alanında çok önemli bir başarı; çünkü bu sayede doktorlar kritik verileri görebiliyor, sizin de içiniz rahat ediyor.

3. Stres düzeyinizi azaltmak için gün içinde biraz ara verin ve nefes almak için kendinize zaman yaratın. Farkındalık uygulamasındaki yeni Düşünme özelliği bir hedef belirlemenize ve güzel bir animasyon eşliğinde anda kalmanıza yardımcı oluyor.

4. Bisiklet antrenmanlarınız için de yeni özellikler geliştirildi. Apple Watch, pedal çevirmeye başladığınızı otomatik olarak algılıyor. Düştüğünüzde acil çağrı merkezini arayabiliyor ve sesli geri bildirim özelliği sayesinde, antrenman sırasında hız ve mesafe gibi pek çok kategoride kaydettiğiniz ilerlemeler size sesli olarak bildiriliyor. Böylece gözünüzü yoldan ayırmanız gerekmiyor. Ayrıca gelişmiş bir algoritma, elektrikli bisikletler için kalori bilgilerinin daha hassas ve isabetli bir şekilde hesaplanmasını sağlıyor.

5. Hareket, egzersiz ve duruş. Bu üç halkayla, gün içinde gerçekleştirdiğiniz tüm hareketleri takip edebiliyorsunuz. Aktivite halkalarınızı aileniz ve arkadaşlarınızla paylaşarak birbirinizi motive edebilirsiniz. Arkadaşlarınızı 7 günlük bir Aktivite yarışmasına da davet edebilirsiniz.

6. İlgi alanlarınıza hitap eden komplikasyonlarla kendi kadranınızı oluşturabilirsiniz. Örneğin sörf yapıyorsanız bir bakışta gelgit, rüzgar ve su sıcaklığı bilgilerini görebilirsiniz. Hatta dilerseniz kadranları mail veya mesaj üzerinden aileniz ve arkadaşlarınızla paylaşabilirsiniz.

7. Apple Watch ile App Store’daki binlerce uygulamaya doğrudan bileğinizden erişebilirsiniz. Sörf, fotoğrafçılık, astronomi ve aklınıza gelebilecek her konu için bir uygulama mutlaka var. Uygulamaları doğrudan Apple Watch’unuza indirebiliyorsunuz.

 

Apple Watch Series 7’nin 7 marifeti
Apple Watch Series 7’nin 7 marifeti
  • Cüzdan uygulaması hayatınızı kolaylaştıracak en önemli uygulamalardan. Uçağa binin. Kimlik kartlarınızı, hediye kartlarınızı ve daha fazlasını saklayın. Cüzdan uygulamasıyla tüm önemli şeyleriniz tek bir yerde. Kafanız dağınık olduğunda bile her şey kontrol altında.
  • İster yürüyor ister araba kullanıyor olun, Harita yol boyunca hayatınızı kolaylaştırıyor. Sağa veya sola dönmeniz gerektiğinde Taptic Engine hafif dokunuşlarla size haber veriyor. Böylece saatinize bakmanıza gerek kalmıyor.
  • Yeterli ve kaliteli uykunun pek çok faydasının yanı sıra son yıllarda bağışıklık üzerine etkisi de kanıtlandı. Herkes için önem kazanan bu konuda işinizi kolaylaştıracak bir uygulama da saatinizin içinde. Uyku düzeni uygulaması sadece uyku değerlerinizi takip etmekle kalmıyor. Aynı zamanda istediğiniz uyku düzenine kavuşmanız için bir uyku programı ve yatma zamanı rutini oluşturmanızı da sağlıyor. Hatta uykudaki solunum hızınızı bile takip ediyor.

​​​​​​​

 

Apple Watch Series 7’nin 7 marifeti
Apple Watch Series 7’nin 7 marifeti
Önceki ve Sonraki
Haberler