YAŞAM - TEKNOLOJİ

Apple Watch ile bir Olimpik gibi antrenman yapabilirsiniz

Dünya, Paris Olimpiyatları’ndaki atletlerin performansına hayran kalmaya hazırlanırken, kendi antrenman programınızı desteklemek için fitness arkadaşı olarak Apple Watch’tan ilham alabilirsiniz. İster bir maratona hazırlanıyor, ister ilk 5 kilometreniz için sokaklara çıkıyor ya da gününüze biraz daha hareket katmak istiyor olun… Apple Watch daha az oturmanız, daha çok hareket etmeniz ve egzersiz yapmanız için sizi motive etmekten; tüm koşullarınızı, yüzmenizi, bisiklet sürüşlerinizi ve daha fazlasını izlemeye kadar geniş bir araç yelpazesi sunuyorr. Ayrıca iPhone’daki Fitness uygulamasına bakarak bir Olimpik gibi antrenman yapmanıza yardımcı olacak daha fazla bilgi ve motivasyon bulabilirsiniz. İşte, Apple Watch ve iPhone’u kullanarak motive kalmak, antrenmanınızda ilerlemek ve farkındalık pratiği yapmak için bazı ipuçları…

profil
BT Ekip
09.07.2024
Apple Watch ile bir Olimpik gibi antrenman yapabilirsiniz
 • Hareket et, egzersiz yap, ayağa kalk. Tek hedef: Aktivite uygulamasında halkaları her gün tamamlamak. Daha sağlıklı bir gün geçirmek o kadar basit ve eğlenceli hale geliyor ki, bunu hep yapmak isteyeceksiniz. İşte Apple Watch’taki Aktivite uygulamasının ardında bu fikir yatıyor.
 • Aktivite uygulaması içinde, arkadaşlarınız veya aile üyelerinizle Aktivite Paylaşımı, hepinizin fitness hedeflerine ulaşma yolunda kalmasına yardımcı olur. 
 • Hatta bir arkadaşınıza yedi günlük bir Aktivite Yarışması başlatabilirsiniz, burada Aktivite halkalarınızın yüzdesine göre puan kazanırsınız.
 • Kişisel rekorlar, seriler ve büyük dönüm noktaları için ödüller kazanın ve Apple Watch size ulaşmanız için kişiselleştirilmiş bir aylık meydan okuma belirler. 
 • Uzun vadede, Trendler size aktif kalori, egzersiz dakikaları, ayakta durma saatleri, yürüme mesafesi, ayakta durma dakikaları, kardiyo kondisyonu, yürüme hızı ve koşu hızı için günlük trend verilerini gösterir. Son 90 gününüzün aktivitesini son 365 gün ile karşılaştırır.

Apple Watch; koşu, bisiklet, yüzme, golf, kürek çekme, tenis gibi birçok Olimpiyat sporunu da içeren çeşitli antrenmanları izlemenize yardımcı olabilir. 

KOŞU: Paris’teki parkur ve parkurlarda koşan koşuculardan ilham aldıysanız:

 • Apple Watch; Dikey Salınım, Adım Uzunluğu, Yere Temas Süresi, Güç ve daha fazlasını içeren koşu ölçümlerini ölçer ve koşunuz sırasında Aktivite Halkalarınızı, Yüksekliği, Segmentleri ve Bölmeleri bir bakışta görmek için Antrenman Görünümleri arasında kolayca gezinebilirsiniz.
 • Apple Watch’un koşunuz sırasında sizi dokunsal ve sesli geri bildirimlerle yönlendirebilmesi için mesafe ve süre hedefleriyle Özel Bir Antrenman oluşturun veya belirli bir mesafe için hedef bitiş süresine ulaşmanıza yardımcı olmak için koşunuz sırasında tempo uyarıları almak üzere Koşu antrenman deneyimini kullanın.
 • Parkura çıkıyorsanız, otomatik parkur algılama, açık hava parkuruna vardığınızda otomatik olarak algılar ve en doğru mesafe, hız ve rota haritasını sağlamak için hem Apple Haritalar verilerini hem de GPS'i kullanır.

 

BİSİKLET: Paris’teki bisikletçileri izlerken bisikletinize ulaşmayı hayal ediyorsanız:

 • Apple Watch, bisiklet sensörleri için bluetooth bağlantısı sunar. Bluetooth özellikli bisiklet aksesuarlarına, Kadans Sensörleri ve Güç Ölçerler de dahil olmak üzere otomatik olarak bağlanabilirsiniz. Bağlantılı bir bisiklet aksesuarı tespit edildiğinde Güç ve Kadans ölçümleri ek bisiklet ölçümleri olarak ölçülecektir. 
 • Apple Watch ayrıca bir güç ölçer bağlıyken Fonksiyonel Eşik Gücünü (FTP) otomatik olarak  hesaplayabilir. FTP, beceri seviyesinden bağımsız olarak bisiklet performansını artırmanın en etkili ve güvenilir yolu olan Güç Bölgelerini belirlemek için kullanılacaktır.

 

YÜZME: İster havuza ister açık suya gidiyor olun:

 • Apple Watch, aktif kalori yakımını doğru bir şekilde ölçmek için tur sayma, ortalama tur hızını izleme ve vuruş türünü otomatik olarak algılama algoritmalarını yüzlerce saatlik araştırma ile geliştirmiştir.
 • Bu sonbaharda geliyor: Özel Antrenmanlar, watchOS 11’de Havuz Yüzmeleri için kullanılabilir olacak ve size set çalışması ve toparlanma desteği ile aralıklı bir antrenmanı özelleştirme olanağı tanıyacak ve bir sonraki aralığa geçme zamanının geldiğini bildirmek için dokunsal uyarılar sunacak. TrainingPeaks gibi popüler koçluk platformları, doğrudan Apple Watch Antrenman uygulamasına aktarılabilecek Özel Antrenmanlar oluşturabilir.

 

TEKERLEKLİ SANDALYE TAKİBİ

Apple Watch Aktivite uygulaması deneyimi tekerlekli sandalye kullanıcıları için optimize edilmiştir. Tekerlekli sandalye itişleri tüm gün kalori hedeflerine katkıda bulunur ve tekerlekli sandalyeye özel antrenmanlar mevcuttur.

 • Bu sonbaharda geliyor: İster ilk 5K’nız, ister bir bisiklet yarışı veya bir maraton için antrenman yapıyor olun, bu sonbaharda gelen watchOS 11’deki antrenman yükünü ölçme yeteneği, her gün antrenmanınız hakkında bilinçli kararlar almanıza yardımcı olabilir.

Apple Watch ve iPhone'daki özellikler, bağlı kalırken aynı zamanda bağlantıyı kesmenize yardımcı olabilir, böylece farkındalık pratiği de yapmış olursunuz. 

 • Apple Watch’un Farkındalık uygulaması, gün içinde bir an durmak için size yardımcı olacak üç deneyim sunar: Nefes Al, Düşün ve Ruh Halini Kaydet.
 • iPhone’daki Günlük uygulaması ile hayatınızdaki günlük anları ve özel olayları yakalayabilir ve fotoğraflar, videolar, ses kayıtları, konumlar ve daha fazlasını ekleyerek zengin anılar oluşturabilirsiniz. Cihaz içi makine öğrenimi, günlük girişlerini teşvik etmek için özel, kişiselleştirilmiş öneriler sunar ve özelleştirilebilir bildirimler yazma alışkanlıklarınızı geliştirmenize yardımcı olur.
 • Bu sonbaharda geliyor: iOS 18 ile Ruh Halinizi doğrudan Günlük uygulamasında kaydedebilecek ve günlük tutmak için harcadığınız zaman Farkındalık dakikalarınıza sayılacak. 
 • iPhone ve Apple Watch’taki Odak, insanlardan ve uygulamalardan gelen bildirimleri filtreleyerek dikkat dağınıklığını azaltmaya yardımcı olur. Tüm bildirimleri geçici olarak susturabilir veya yalnızca belirli bildirimlere izin verebilir ve sunulan seçeneklerden birini —İş, Kişisel, Uyku ve daha fazlası— kişiselleştirebilir veya özel bir Odak oluşturabilirsiniz.

 Apple Watch Ultra 2, Apple’ın en yetenekli ve dayanıklı akıllı saatine inanılmaz özellikler getiriyor ve bir Trail Loop veya Alpine Loop ile eşleştirildiğinde karbon nötr. Apple Watch Ultra 2, kullanıcıların Ultra hakkında sevdiği tüm özelliklerin yanı sıra güçlü S9 SiP, büyülü bir çift dokunuş hareketi, Apple'ın şimdiye kadar ürettiği en parlak ekran, genişletilmiş yükseklik aralığı, cihaz üzerinde Siri, iPhone için Hassas Bulma ve açık hava ve su maceraları için gelişmiş yetenekler sunuyor. 


Apple Watch Series 9, performansı ve yetenekleri artıran S9 SiP ile her zamankinden daha güçlü. Yeni özellikler arasında büyülü bir çift dokunuş hareketi, daha parlak bir ekran ve sağlık verilerine erişme ve kaydetme yeteneğine sahip daha hızlı cihaz üzerinde Siri bulunuyor. İlk kez, müşteriler herhangi bir Apple Watch Series 9 veya Apple Watch SE'nin karbon nötr seçeneğini de tercih edebiliyor. 41mm ve 45mm boyutlarında starlight, midnight, silver, (PRODUCT)RED, yeni pembe alüminyum kasa ve paslanmaz çelik altın, gümüş ve grafit kasalarda mevcut. 


Apple Watch SE (2. nesil), Aktivite takibi, yüksek ve düşük kalp atış hızı bildirimleri ve Acil SOS dahil olmak üzere temel Apple Watch deneyimini sunuyor ve uygun fiyatlı bir fiyata Çarpışma Algılama özelliğine sahipt. Midnight, starlight ve silver renklerinde mevcut. 


Önceki ve Sonraki
Haberler