YAŞAM - TEKNOLOJİ

Apple; iPhone 15 ve iPhone 15 Plus’ı tanıttı

Apple’ın dün tanıttığı iPhone 15 ve iPhone 15 Plus; dayanıklı, renkle işlenmiş arka cama ve konturlu kenarlara sahip göz alıcı tasarım, Dynamic Island, 2 kat Telefoto özellikli 48 MP Ana Kamera ve USB-C ile büyük yeniliklere imza atıyor

Apple; iPhone 15 ve iPhone 15 Plus’ı tanıttı

Apple, sektörün ilk renkle işlenmiş, etkileyici dokulu mat arka camına ve kenarları konturlu alüminyum kasaya sahip iPhone 15 ve iPhone 15 Plus modellerini duyurdu. Her iki model de kullanıcıların yaşamlarındaki her anı muhteşem şekilde fotoğraflamaları için tasarlanan gelişmiş Dynamic Island kamera sistemine sahip. Güçlü 48 MP Ana Kamera son derece yüksek çözünürlüklü fotoğraflar çekebiliyor ve yeni 2 kat Telefoto seçeneğiyle kullanıcılara sanki üçüncü bir kamera da varmış gibi toplamda üç ayrı optik zoom seviyesi sunuyor. iPhone 15 serisi ayrıca kullanıcıları yeni nesil portrelerle tanıştırıyor. Harika ayrıntılarla dolu ve loş ışıkta muhteşem performans gösteren portreler çekmek şimdi daha da kolaylaşıyor.

Apple’ın yenilikçi uydu altyapısından yararlanan Yol Yardımı Desteği ile kullanıcılar telefon şebekesi dışındayken araçlarıyla ilgili bir sorun yaşadıklarında uydu üzerinden AAA hizmetine bağlanabiliyor. A16 Bionic çipin kanıtlanmış güçlü performansı, USB-C konnektörü, Bul uygulamasında arkadaşlarınızı görebilmek için Tam Konum Bulma ve sektör lideri dayanıklılık özellikleri ile iPhone 15 ve iPhone 15 Plus büyük bir ilerleme kaydediyor. 

iPhone 15 ve iPhone 15 Plus; pembe, sarı, yeşil, mavi ve siyah olmak üzere beş yeni etkileyici renk seçeneğiyle sunuluyor. Ön siparişler 15 Eylül Cuma günü başlayacak ve her iki model de 22 Eylül Cuma gününden itibaren satışta olacak. 

“iPhone 15 ve iPhone 15 Plus yaratıcılığın önünü açan heyecan verici kamera yenilikleri, kullanışlı Dynamic Island ve kanıtlanmış güçlü performans sunan A16 Bionic çiple büyük bir ilerlemeye imza atıyor” diyen Apple’ın Global iPhone Pazarlamasından Sorumlu Başkan Yardımcısı Kaiann Drance, sözlerini şöyle sürdürdü: “Bu yıl ayrıca, süper yüksek çözünürlüklü fotoğraflar için yeni 24 MP varsayılan seçeneğine ve yeni 2 kat Telefoto seçeneğine sahip 48 MP Ana kamera ve yeni nesil portrelerle bilişimsel fotoğraf teknolojilerinin gücünü sonuna kadar zorluyor.”

iPhone 15 ve iPhone 15 Plus; Türkiye’de 29 Eylül Cuma günü tüketiciyle buluşacak. Pembe, sarı, yeşil, mavi ve siyah renk seçeneklerine ve 128 GB, 256 GB ve 512 GB kapasiteli modellere sahip iPhone 15 ve iPhone 15 Plus sırasıyla 49.999 TL ve 56.999 TL fiyatlarla satışa sunuluyor.

Önceki ve Sonraki
Haberler
istanbul psikolog psikolog