EN ÇOK
OKUNAN
YAŞAM - TEKNOLOJİ

Apple Bağdat Caddesi açılıyor

Apple, asılı duran karbon fiber çatısıyla ve ağaçlarla dolu geniş bahçesiyle şehrin merkezinde doğal bir yaşam alanı oluşturan üçüncü mağazasını yarın açıyor. Tasarımında Aksaray Yaylak graniti ve Türk traverteni gibi yerel malzemelerin de kullanıldığı mağaza bizi güzel bir Today at Apple programı ve Artırılmış Gerçeklik sergisi ile selamlıyor!

profil
BT Ekip
21.10.2021
Apple Bağdat Caddesi açılıyor

Yeni açılacak Apple Bağdat Caddesi, Apple’ın Türkiye’deki üçüncü perakende satış mağazası olacak. Bu iki katlı mekan, yerel malzemeleri mağaza tasarımındaki en yeni unsurlarla harmanlayarak müşterilerin Apple ürün ve servislerini inceleyebilecekleri veya ücretsiz Today at Apple atölye çalışmalarına katılabilecekleri açık ve dinamik bir alan.

"Apple Bağdat Caddesi'nin açılışıyla, Türkiye'deki müşterilerimizle sahip olduğumuz derin ve uzun süreli ilişkilerimizi geliştirmekten heyecan duyuyoruz” diyen Apple'ın Perakende ve İnsanlardan Sorumlu Başkan Yardımcısı Deirdre O'Brien şöyle devam ediyor: “Apple Bağdat Caddesi’nin açılışıyla daha da çok müşteriyle buluşmak ve bu müşterilere İstanbul’daki yeni evimizde Apple’ın en iyi ürün ve hizmetlerini sunmak için sabırsızlanıyoruz."

Apple, açılışı kutlamak için şehre ve şehrin yaratıcı zihinlerine saygı duruşu niteliğindeki Perspektif İstanbul adlı altı haftalık bir Today at Apple programının lansmanını yapacak. 20 yerel sanatçının ev sahipliğinde gerçekleştirilecek bu seri, İstanbul’da yerel topluluklar için önemli konular ve değerler üzerinden yaratıcılık, kültür ve teknolojiyi bir araya getiren bir deneyim sunuyor. Katılımcılar, Murat Palta ile geleneksel minyatür çizimi ve illüstrasyonu, Magnum Photos fotoğrafçısı Sabiha Çimen ile görünmeyeni fotoğraflamayı ve görsel sanatçı Sinan Tuncay ile hareketli portre yaratmayı öğrenebilecekleri yüz yüze ve sanal atölye çalışmalarında yer alma şansına sahip olacak.

Mağaza aynı zamanda yaratıcı teknoloji uzmanları Tin Nguyen ve Ed Cutting ile Türk ses tasarımcısı Oğuz Öner tarafından özel olarak hazırlanmış bir artırılmış gerçeklik (AR) sergisine de ev sahipliği yapacak. Perspektif İstanbul’a katılan birçok farklı sanatçının da dahil olduğu bu özel deneyim, inanılmaz büyüklükte bir dijital enstalasyonla mağazaya tamamen farklı bir görünüm kazandırıyor. Ziyaretçiler, LiDAR tarayıcısına sahip en yeni iPad Pro ve iPhone 13 Pro modellerini kullanarak, ekranlarında geleneksel kağıt süsleme sanatı Ebru’dan esinlenilmiş seramik objeleri AR olarak görebilecekler.

 

Apple Bağdat Caddesi açılıyor

Apple Bağdat Caddesi’nin tasarımı, dünyanın farklı yerlerindeki Apple Store’lardan ve Cupertino, California’daki Apple Center’dan izler taşıyor. Tasarımda Aksaray Yaylak graniti ve Türk traverteni gibi yerel malzemeler de kullanılmış. Perakende satış mağazası, asılı duran karbon fiber çatısıyla ve ağaçlarla dolu geniş bahçesiyle şehrin merkezinde huzurlu ve doğal bir ortam oluşturuyor.

İçeride, ziyaretçileri video duvarı ve Today at Apple atölye çalışmalarına ev sahipliği yapan Forum alanı karşılıyor. Üst katta ise müşterileri, Apple’ın en yeni ürün ve servislerini yakından inceleyebilecekleri bir alan bekliyor. Mekanın tamamı dokuz metrelik cam giydirme ön cepheden dışarıyı görüyor ve böylece içerisi ile dışarısı arasındaki sınır belirsizleşiyor. Havalandırma için açılabilen iki büyük tavan penceresi de içerisinin bol gün ışığıyla dolmasını sağlıyor.

Apple Bağdat Caddesi açılış gününde yalnızca randevu ile ziyaret edilebilecek. Uygun zaman seçimlerinizi apple.com/tr/retail/bagdatcaddesi adresinden yapabiliyorsunuz.

 

Apple Bağdat Caddesi açılıyor
Apple Bağdat Caddesi açılıyor
Önceki ve Sonraki
Haberler