YAŞAM - KEŞİF

Sokağı saran taze ekmek kokusu

Hüsrev Gerede Caddesi’ne yayılan mis gibi taze ekmek kokusunun kaynağı Nino Bakery, mayayla harikalar yaratıyor.

Sokağı saran taze ekmek kokusu
Son zamanlarda bilinçli ekmek tüketimi artmaya başlamışken, ekşi mayalı ekmeklere ilgi de oldukça artmakta. Ekmeği fazla tüketen bir toplum olmamıza rağmen güzel ve kaliteli ekmek bulmak oldukça zor, özellikle restoranlarda. İşte bu soruna bir çözüm arayışından yola çıkan Nino Bakery, bizleri kaliteli ekmekle buluşturmayı amaçlıyor.

Son derece şık ve kaliteli mekanlara da ekmek tedarik eden Nino Bakery, aynı zamanda bir mahalle fırını, sıcacık çıkmış ekmekleri de gelip tazecik alabiliyorsunuz.

Un, su ve mayadan yola çıkılan ekmeklerde, glutensiz beslenenler için mısır unuyla yapılan ekmekler de mevcut. Tüm ekmeklerde doğal unların kullanıldığını da belirtmeden geçmemek gerekir. Sarı undan yapılan altın buğday ekmeği, arpadan yapılan malt ekmeği, adaçaylı, zahterli, kızılcıklı, cevizli, çok çavdarlı gibi bir sürü ekmek çeşidi bulunuyor. Ekmek çeşitlerinin yanında kendilerine özgün tatlar da var. Bunların başında brioche ekmeğinin nutella sürülmüş şekli olan Babka ve ekşi mayalı kruvasan yer alıyor. Bir de coffeehouse tatlıları konseptinde günlük tatlılar yapılıyor ve çeşitleri her gün değişiyor.

Çay ve kahve konusunda çok iddialı olmamakla beraber, yine de kruvasanınızın yanında içeceğiniz bir fincan filtre kahveyle, son derece lezzetli bir kahvaltı etmeniz mümkün.

Hem yeni tatlar denemek hem de gerçekten lezzetli ve sağlıklı bir ekmek yemek için Nino Bakery’e mutlaka uğramanızı öneriyorum.

Önceki ve Sonraki
Haberler