EN ÇOK
OKUNAN
YAŞAM - KEŞİF

Pastel tonlarda doğal tatlar

Pastel tonlarda, birbirinden güzel renkleri, lezzeti ve yumuşacık dokusuyla The Merengist’in merengleri bağımlılık yaratıyor.

Pastel tonlarda doğal tatlar
Markanın kurucusu olan, Tuğçe Tuncay ve Ceren Yüksel, mimarlık eğitimi alıp, yükseğini de yaptıktan sonra, çalıştıkları bir mimarlık ofisinde yolları kesişince bu işe başlıyorlar. Yer aldıkları ortak projede tasarımlarını hayalleriyle birleştirip, bu sevimli markayı yaratıyorlar.

Her şey Londra’da yedikleri merengli bir pastayla başlıyor ve ilham kaynağı olan bu pastanın üzerindeki merengler sayesinde, bu işi daha profesyonel bir şekilde öğrenebilecekleri “ Meringue Girls”ü keşfediyorlar. Eğitimini de aldıktan sonra, yurtdışından malzemeleri alarak mereng konseptini İstanbul’a taşıyorlar. Bu merenglerin bu kadar özel olmasının en önemli noktası ise; doğal olmaları.

Tamamen doğal içerikli boyalar ile pastel tonlardaki renkleri veriliyor, baharatlardan ve meyvelerden oluşan doğal aromaları ise tattığınız an hafifliğini hissettiriyor. The Merengist spesiyallerinden öne çıkan aromaların başında; limon-cin, mandalina-kış çayı, yasemin-yeşilçay, vanilya-oreo, menekşe-fıstık ve aftereightli olanlar geliyor. Ürünler alkol içermediğinden tüm aromalar doğal esanslar ile oluşturuluyor. Böylelikle aslında okudukları bölüm olan ekolojik mimarlığı, mutfağa taşımış oluyorlar. Glutensiz beslenenler için de çok lezzetli bir tatlı alternatifi olan merengler, sadece 44 kalori.

Merengler çok hassas olduğu için belirli miktarda bir siparişin altında gönderilemiyor ama birçok etkinlikte el yapımı, tasarım vintage kasalarıyla yerini alıyor. Özellikle düğün,doğum günü gibi organizasyonlar ve kurumsal marka açılış ve lansmanları için çok şık ve lezzetli bir alernatif oluşturuyorlar. En yakın zamanda kendi dükkanlarını açmayı düşünen The Merengist, hafta sonu Karaköy Souq’ta gerçekleşecek olan Souq Ziyafet etkinliğinde olacak, standına uğrayarak bu lezzetli merenglerin tadına bakabilirsiniz.

Önceki ve Sonraki
Haberler