EN ÇOK
OKUNAN
YAŞAM - KEŞİF

İstanbul'da huzurlu bir çay keyfi

Son derece sade ve şık dekorasyonu, birbirinden özel çay sunumları ve birçok çay çeşidinin bir arada bulunduğu Melez Tea Lab, çayseverlerin kaliteli ve güzel zaman geçirebileceği çok keyifli bir mekan.

İstanbul'da huzurlu bir çay keyfi
Melez Tea, farklı hayat tarzlarına hitap eden ve kendi el üretimi olan harmanlarıyla çaya farklı ve çağdaş bir bakış açısı getirmek adına kurulan bir çay markası.

Bir yanda hareketli ve kaotik, diğer yanda Doğu ile Batı’nın, geçmişle geleceğin bir karışımı olan büyüleyici İstanbul’dan esin alınarak ortaya çıkmış. Çeşitli baharat ve çayların birbirinden özel atıştırmalıklarla sunulduğu, atölye çalışmalarının düzenlendiği Melez Tea Lab ise çayı bir deneyim merkezi haline getiren mekan niteliğinde.

Kendi özel harmanlarından; nane ve çilekli Happy ve rahatlatıcı bir bitki çayı olan Sleep Tea benim favorilerim arasında girdi. Yine buranın spesiyallerinden Matcha Affogato  ve özellikle soğuk havaların en gözde içeceği olan Chocolate Spice mutlaka denenmesi gerekenler arasında. Sunumları kadar dekorasyonuyla da ilgi çeken Melez Tea Lab, adını Japon çay kültürenden alan ve “kusurlu güzellik” olarak ifade edilen wabi-sabi felsefesinden ilham alınarak dekore edilmiş.  Özel olarak tasarlanan kıvrımlı mermer ada, çay tadımlarının yapıldığı, yenilikçi metotların denendiği bir alana, eski terkedilmiş bir evden toplanan kalın ahşaplar ise çayların sergilendiği bir vitrine dönüşmüş. 

Çayları, koklayarak, tek tek inceleyerek ve demlenmesine tanık olarak çay içmenin keyfini katlayabilirsiniz. Ya da bir yandan keyifli bir müzik eşliğinde, seçtiğiniz çayı yudumlarken, sakince kitap okuyabilirsiniz. Bir kere gittikten ve çayları denedikten sonra müdavimi olacağınıza eminim.

Melez Tea Lab, Pazartesi’den Cumartesi’ye 09.30 ile 19.00 arası açık.

Önceki ve Sonraki
Haberler