EN ÇOK
OKUNAN
YAŞAM - KEŞİF

Bodrum’un yeni nesil kütüphanesi: Zai

Mitolojide zeytin anlamına gelen Zai, ismini içerideki, canlı tarih olan zeytin ağaçlarından alıyor. Her ağacın adında bir sanatçıyla karşılaşıyoruz. Sanatın ve sanatçının ölümsüzlüğü böyle vurgulanıyor.

Bodrum’un yeni nesil kütüphanesi: Zai
Yeni nesil bir kütüphane olan Zai’nin en önemli noktası her şeyiyle yaşayan bir mekan olması. Kitabın yazarıyla tanışıp sohbet etme imkanı bulurken, bir köşede kahvenizi yudumlayarak kitap keyfi yapmanız mümkün.

Eğer sakince çalışmak isterseniz üst katta sakin bir çalışma alanı sizi bekliyor. “Oku, dinle, izle” felsefesini benimseyen bu mekanda; kütüphane okuma imkanı sunarken, yazar söyleşilerini dinleyebiliyorsunuz. Özellikle yaz mevsiminde müzik dinletileri de bu alana dahil oluyor. İzle başlığında ise film okuma ve gösterimleri gerçekleşiyor.

Zai’yi yaşayan kütüphane yapan şeylerin başında birçok farklı etkinlik olurken hem bireysel hem kolektif olabilmeniz. Kütüphanede klasiklerin dışında yeni çıkan veya konuşulan popüler ve güncel kitaplar da yer alıyor.

Kafe kısmında ise Chado’nun çayları, Federal’in kahvelerinin yanında taze yapılan kruvasanlar, cheesecake’ler yer alıyor.

Bodrum’a yolunuz düştüğünde kuş cıvıltıları ve yeşiller arasındaki bu mekanda mutlaka kitap keyfi yapmanızı öneriyorum.

Önceki ve Sonraki
Haberler