EN ÇOK
OKUNAN
YAŞAM - KEŞİF

Artizan ekmek mabedi: Naan Bakeshop

Artizan ekmek kavramından yola çıkan ve harika lezzetler yaratan Naan Bakeshop farklı konseptiyle dikkatleri üzerine çekmeyi başarıyor.

Artizan ekmek mabedi: Naan Bakeshop
Tarihi dokusunu koruyan eski sokakları, parkı ve muhteşem manzarasıyla Anadolu Yakası’nın nezih semtlerinden biri olan Moda son dönemde açılan bir çok kafeyle de adından sıkça söz ettiriyor.

Her sokakta bir biri ardına sıralanmış butikler, antikacılar, kafeler darken artizan  ekmek kavramından yola çıkan ve harika lezzetler yaratan Naan Bakeshop farklı konseptiyle dikkatleri üzerine çekmeyi başarıyor.

Öncelikle artizan ekmek kavramı için; ticari maya kullanılmadan yapılan ve uzun süre mayalanmaya bırakılan, çeşitli unlardan oluşan bir ekmek türü diyebiliriz. Ekşi mayalı köy ekmeği, çok tahıllı ekmek, tam buğday ekmeği ve Fransız bageti gibi birçok ekmek çeşidi mevcut. Ballı ve tereyağlı tost ekmeğini özellikle denemenizi tavsiye ediyorum. Seçenekler sadece ekmek çeşitleriyle sınırlı kalmıyor, sandviç, pizza,kiş , badem unundan yapılmış tartlar ve buranın spesiyallerinden; içinde köz patlıcan, beyaz peynir, eski kaşar bulunan ve mayasız bir poğaça türü olan börekitaslar da mevcut.

Ekmek deyince akla ilk gelen şey tabii ki kahvaltı oluyor. Bu ikiliyi ayırmamak lazım .Klasik kahvaltıya yeni bir soluk kazandıran Naan Bakeshop, bu lezzetli ekmeklerin yanına spesiyal tatlardan oluşan bir Moda kahvaltısı sunuyor. İçinde neler yok ki… Keçi sütünden yapılmış süt reçeli, baharatlı üzümlü lor peyniri, muhammara, balzamik sirkeli ve fesleğenli çilek reçeli ve yeşil zeytin ezmesi gibi birçok farklı lezzet mevcut. İki kişilik kahvaltı servisinin yanında dört farklı ekmek çeşidinden oluşan artizan ekmek sepeti de geliyor.

Aynı zamanda günün diğer öğünleri içinde uğrayabileceğiniz bir adres; salataları, veganlara özel seçenekleri ve ev yapımı makarnalarıyla iştah açan birçok seçenek menüde yer alıyor. Moda’ya yolunuz düşerse mutlaka uğramanız gerekenlerin arasına Naan Bakeshop’u da eklemeyi unutmamanızı öneririm.

Önceki ve Sonraki
Haberler