YAŞAM - HABER

Türkiye’nin ilk sihir müzesi açıldı

‘Dünya Sihirbazlar Kralı’' olarak bilinen Zati Sungur'dan ‘Sihirbazlar Kralı Mandrake’ olarak bilinen Ertuğrul Işınbark'a birçok sihirbazın sahne kostümü ve gösteri malzemelerinin yer aldığı İstanbul Sihir Müzesi kapılarını açtı. Birbirinden eğlenceli deneyim ve fotoğraf alanlarına da ev sahipliği yapan müze, ziyaretçilerini fantastik ve sihir dolu bir yolculuğa davet ediyor

Türkiye’nin ilk sihir müzesi açıldı

Türkiye’nin ilk ‘Sihir Müzesi’, Polat Piyalepaşa Çarşı’da açıldı. Saat kulesi içinde yer alan müzede dünyaca ünlü Türk sihirbazı Zati Sungur, Sihirbaz Mandrake (Ertuğrul Işınbark), Mr. Magic (Erdinç Demiray), Türkiye’nin ilk ve tek kadın sihirbazı Lady İlkay (İlkay Özdemir) ve Abrakadabra’nın (Lütfi Demirtok) gösterilerinde kullandığı tarihi şapkalar, asalar, kartlar, kız kesme numarasında kullanılan kutular, kostümler gibi illüzyon sanat tarihine dair önemli eşyalar yer alıyor. Eşyaların yanı sıra sihirbazların hayatını anlatan birçok fotoğraf, video ve belge de müzede sergileniyor.

Hayal Mühendisleri ekibi tarafından hayata geçirilen, küratörlüğünü Türkiye’nin tek çocuk sihirbazı Fatih Ermiş’in yaptığı müzede çocuklar, sihirli kutuları ve kız kesme numaralarını deneyimleme şansı da buluyor. Sihirbazlık gösterileri ve atölyelerin yer aldığı İstanbul Sihir Müzesi, 7'den 70'e meraklılarını bekliyor. Pazartesi hariç haftanın altı günü saat 11.00’den 18.00’e kadar açık olan müzeye giriş yetişkinler için 95, öğrenciler için 55 TL.

Önceki ve Sonraki
Haberler
psikolog çift terapisi