YAŞAM - HABER

Özgüveni yüksek, güçlü kadınlara ‘Classes For Confidence’ adlı özgüven sınıfları başlıyor

Sephora, global ölçekte sosyal sorumluluk programı ‘Sephora Stands’ kapsamında 2018’den bu yana dünya genelinde gerçekleştirilen ‘Classes for Confidence’ adlı Özgüven Sınıfları’nı şimdi de Türkiye’de başlattı

profil
BT Ekip
30.01.2024
Özgüveni yüksek, güçlü kadınlara ‘Classes For Confidence’ adlı özgüven sınıfları başlıyor

Sephora’nın dünya çapında yürüttüğü ‘Classes for Confidence’ Özgüven Sınıfları, artık Türkiye’de de kadınlarla buluşuyor. Özgüven Sınıfları, başta kadınlar olmak üzere imtiyaz sahibi olmayan topluluklara özgüven aşılamayı hedefliyor ve katılımcıların güzelliğin eğlenceli dünyasını deneyimlemelerini sağlıyor.

İlki geçtiğimiz günlerde İstanbul’da gerçekleşen ‘Classes for Confidence’ Özgüven Sınıfı’nda, üniversite öğrencisi 23 Darüşşafaka mezunu genç kadın, Sephora Nişantaşı mağazasında ağırlandı. Sephora’nın makyaj eğitmeni Oğuz Günüç liderliğinde senior make-up artistleri tarafından katılımcılara profesyonel makyaj eğitimi verilirken, mesleki hayata atıldıklarında şık bir görünüm yaratmalarına yardımcı olacak güzellik ipuçlarını öğrendikleri eğlenceli bir ortam sunuldu. 90 dakikalık etkileşimli derste genç kadınlar; kendi kişisel güzellik tarzlarını yaratacak teknikleri, cilt bakımı ve makyaj ürünlerini keşfettiler. Güven ve korkusuzluğa dair ilham vermeyi amaçlayan Classes For Confidence kapsamında genç kadınlar, Yetişkin ve Çocuk Terapisti Nilüfer Devecigil’in Stres Yönetimi ve Özgüvenli Olma konusundaki konuşmasını dinlediler.

Sephora Türkiye CMO Ayça Kaya projeye dair “Dünya çapında 100.000 kadına ulaşması hedeflenen bu önemli sosyal sorumluluk projesini Türkiye’de de hayata geçirerek; her gün büyüyen güzellik topluluğumuzla bağlantı kurmak, birlikte eğlenmek ve katılımcıların kendilerini güzel ve özgüvenli hissetmelerini, karşılarına çıkacak zorluklar konusunda hazır hissetmelerini sağlamayı amaçlıyoruz. 2024 sonuna kadar gerçekleştireceğimiz özgüven sınıfları ile Türkiye’de 2000’den fazla kadının hayatına dokunmayı hedefliyoruz.” açıklamasını yaptı.

 

 

Önceki ve Sonraki
Haberler