EN ÇOK
OKUNAN
YAŞAM - HABER

Kadınlar cam tavanları kırıyor, hayata karışıyor

Kadınların, geleceğin mesleklerinde beceri ve yetkinliklerini geliştirmek ve kadın temsiliyetinin güçlendirilmesi amacıyla kurulan Hayata Karışan Kadınlar Platformu, başvuruları almaya devam ediyor. Platform; kadınların, yapay engelleri tanımlayan ‘cam tavan’ları kırarak hayata karışmasını, geleceğin mesleklerinde varlıklarının güçlendirilmesini hedefliyor

Kadınlar cam tavanları kırıyor, hayata karışıyor

Yaşamın her alanında öğrenerek, yeni insanlarla, yeni dünyalarla tanışarak hayata karışanların buluşma noktası Brothers tarafından kurulan Hayata Karışan Kadınlar Platformu, 8 Nisan tarihine kadar başvuruları almaya devam ediyor.

Pernod Ricard Türkiye ana sponsorluğunda ve IDEMA iş birliğiyle kurgulanan Hayata Karışan Kadınlar Platformu, kadınların iş yaşamında eşit olarak yer alabilmesi için, yapay engelleri tanımlayan ‘cam tavan’ları kırarak hayata karışmasını, geleceğin mesleklerinde varlıklarını güçlendirilmesini hedefliyor. Hayata Karışan Kadınlar Platformu’nda yer alan eğitimlerle, çalışan kadınlar işlerini bir üst seviyeye çıkarma, henüz iş hayatına atılmayanlar ise hangi alanda uzmanlaşmayı tercih ettiğini fark etme ve yeni iş fikri geliştirme ile iş olanaklarını elde etme şansı yakalıyor.

Hayatakarisankadinlar.com adresinden başvuruları almaya devam eden platformda; Dünya Ekonomik Forumu Geleceğin Meslekleri Raporu’ndan (2020) referans alınarak dört başlık oluşturuldu. ‘Kültür, Sanat ve Eğlence’, ‘Sürdürülebilirlik ve İklim Değişikliği’, ‘Yeni İş Yaşamı ve Dijitalleşme’ ile ‘Yeni Medya’ başlıklı bu dört modülde verilecek ücretsiz eğitimlerle, kadınların geleceğin mesleklerinde eş hakka ve yetkinliğe sahip olmasında öncü olmayı hedefliyor.

Dört eğitim modülünde mentor olarak yer alan, alanında uzman isimlerle de dikkat çeken Hayata Karışan Kadınlar Platformu, 18 yaş üzeri tüm kadınların katılımına açık. Eğitim ve proje süreçlerinde katılımcıların gelişimlerine katkıda bulunacak olan mentorlar ise şöyle: ‘Kültür, Sanat ve Eğlence’ modülünde ha:ar sanatçı ikilisi Hande Şekerciler ve Arda Yalkın ile Mert Fırat; ‘Sürdürülebilirlik ve İklim Değişikliği’ modülünde Dilara Koçak ve Prof. Dr. Itır Erhart; ‘Yeni İş Yaşamı ve Dijitalleşme’ modülünde Serdar Kuzuloğlu ve Pernod Ricard Ortadoğu Kuzey Afrika ve Türkiye Genel Müdürü Selçuk Tümay; ‘Yeni Medya’ modülünde ise TBWA Group Istanbul CEO’su Burcu Özdemir.

Ayrıca Fütürist Ufuk Tarhan, Oyun Üreticisi Simay Dinç ve Istanbul Blockchain Women kurucularından Başak Burcu Yiğit; Hayata Karışan Kadınlar Platformu kampanya filmlerine kendi ‘cam tavan’ hikayeleriyle katkıda bulunuyor.

Önceki ve Sonraki
Haberler