EN ÇOK
OKUNAN
YAŞAM - HABER

Hayalindeki ayakkabıları tasarlamak için ilk adım

Conde Nast İtalia Vogue L’uomo, La Rinascente işbirlikleri ve Deri Tanıtım Grubu (DTG), şimdi de sektörün eğitimli tasarımcı ihtiyacını göz önüne alarak geleceğin moda profesyonellerini yetiştiren, sektörün öncü moda okulu İstanbul Moda Akademisi (İMA) ile ayakkabı tasarımında uzmanlaşmak isteyen genç tasarımcılar için kaçırılmayacak bir fırsat sunuyor.

profil
BT Ekip
25.01.2017
Hayalindeki ayakkabıları tasarlamak için ilk adım

Deri Tanıtım Grubu, sektörün eğitimli tasarımcı ihtiyacını göz önüne alarak İstanbul Moda Akademisi ile ayakkabı tasarımında uzmanlaşmak isteyen genç yetenekler için sektörün kapılarını aralıyor. DTG tarafından yüzde 90 burslu olarak açılacak

DTG Ayakkabı Koleksiyon Tasarım Programı’nın başlangıç tarihi 30 Ocak 2017. Programa başvurular ise bugün son buluyor.

DTG’nin desteği ile İstanbul Moda Akademisi tarafından geliştirilen programın koordinatörlüğünü, İMA Tekstil ve Moda Tasarımı Bölüm Başkanı Gülin Girişmen üstlenirken, Kreatif Direktörlüğü’nü Londra’da yaşayan ayakkabı tasarımcısı Eelko Moorer yapıyor. Dünya çapında tanınan tasarımcı ve eğitmenler Georgina Goodman ve Roberto Gussoni de programın akademik kadrosunda bulunanm değerli isimler olarak dikkat çekiyor.

Programda neler var?

Program kapsamında öğrencilere, teknik ve malzemeyi yakından tanıyacakları, profesyonel nitelikte koleksiyon tasarlayacakları bir eğitim sunulacak. Öğrenciler İMA’nın konusunda uzman eğitmenleri ve misafir eğitmenlerden koleksiyon planlama ve tasarlama, prototip hazırlama, 3 boyutlu modelleme derslerinin yanı sıra teknik becerilerini geliştirecek atölye çalışmaları ve endüstri ziyaretleri gerçekleştirecekler.

Programın süresi 15 haftalık bir süreyi kapsıyor.

Önceki ve Sonraki
Haberler