EN ÇOK
OKUNAN
YAŞAM - HABER

2018'e 6 adımda güzel bir başlangıç

Her yeni yılla beraber bir sürü yapılacaklar listesi hazırlar ve daha yılın yarısına gelmeden verdiğimiz sözleri unuturuz. 2018'e gerçek anlamda yeni bir başlangıç yapmak için ve kendimize verdiğimiz sözleri tutabilmemiz için yapmamız gereken ufak ama etkili yolları sizler için derledik.

profil
BT Ekip
06.01.2018
2018'e 6 adımda güzel bir başlangıç

Sabahları uyanıp yataktan doğrulduğunuz anda kendinize bir 5 dakika ayırın. Gün içinde neler yapacağınızı düşünün. Hatta hemen hepimizin kullandığı akıllı telefonlarımızda olan çeşitli uygulamalar sayesinde her güne pozitif bir motto okuyarak başlayabiliriz. Unutmayın, pozitif düşünceyle güne başlamak, üretken ve verimli bir gün geçirmenin başlıca anahtarlarından birisidir.

2018'e 6 adımda güzel bir başlangıç

Yeni yıl kararlarının amacı bizi daha çok strese sokup, hayatımıza çılgınlık katmak değildir aksine gerçekten başarabileceğimiz hedefleri belirlemektir. Mesela ayda 10 kitap okuyacağım gibi gerçekçi olmayan hedefler koymanız sizi sadece daha fazla strese sokar, başaramayacağınızı gördükçe de umutsuzluğa düşebilirsiniz. Onun yerine ayda gerçekten iyi 1 kitap okuyun ve keyfini çıkarın.

Kimimiz yeniliklere açık değilizdir ama korkmayın bu başlıkta bahsettiğimiz büyük bir fikir olmak zorunda değil. Şehrinizde veya oturduğunuz muhite yakın yeni bir kafe açılmış olabilir, buraya gitmeyi deneyebilirsiniz. Ya da yeni bir atölye çalışmasına katılarak ufkunuzu genişletebilir, farklı konular öğrenebilirsiniz. Amaç ufak da olsa her ay yeni bir şey deneyerek hayatınıza ve kendinize farklılık kazandırmaktır.

2018'e 6 adımda güzel bir başlangıç

Hemen her yerde bu cümleyi okuyorsunuz. Kendimize vakit ayıralım ama nasıl diye soruyorsunuz belki de. Büyük şehirlerde yaşamak başlı başına yoğunluk sebebi, sürekli bir yerlere yetişme telaşı var hepimizde. Üzerine özel hayatımızdaki sorumluluklar da binince kendimize vakit ayıracak beş dakikamız bile olmuyor çoğu zaman. Ama yine de bu alışkanlığı elde etmeye ufak adımlar atarak başlayabilirsiniz. Haftada bir gerçekleşen yeni bir kurs, yeni bir spor gibi aktivitelere katılarak kendinize zaman ayırabilir, bu alışkanlığı zamanla daha da çoğaltabilirsiniz. 

2018'e 6 adımda güzel bir başlangıç

Yeni yıl çoğunlukla geçmişi geride bırakıp, bir adım önde olmakla ilgilidir. Ancak bir an geçen sene neler yaşadığınızı düşünün. Başladığınız güzel bir iş ya da unutulmaz bir anı yaşadıysanız yeni yıla da bu ‘an’ları taşıyın.

2018'e 6 adımda güzel bir başlangıç

Öğrenmek için öğrenci olmak zorunda değilsiniz. Her an elimizin altında olan teknoloji sayesinde pek çok uygulama ve internet sitelerinden istediğimiz konuda bilgi almak mümkün.

Unutmayın yeni yıl hedeflerinizde aşırıya kaçtığınız takdirde, başarısızlık ve umutsuzluğa sürüklenirsiniz. Küçük adımlarla başlayın ve hayatınızı değiştirin. Bu çayınızı şekersiz içmeye başlamak bile olabilir. 

2018'e 6 adımda güzel bir başlangıç
Önceki ve Sonraki
Haberler