YAŞAM - EV

Yeni nesil taşınabilir yaşam ünitesi

İstediğiniz yere kondurulabileceğiniz taşınabilir kompozit yapılar özgür ruhlu, dinamik, kabına sığmayan, doğayla içine yaşamayı arzulayanlar için biçilmiş kaftan.

profil
Serra Özbay
29.06.2016
Yeni nesil taşınabilir yaşam ünitesi

Bir süredir yurt dışında benzer konseptlerde üretilen mobil yapıları inceliyordum. Yerli üretimi olduğunu öğrendiğimde ise sevindim, edindiğim bilgileri de paylaşmak istedim. Yerli firma bu yapıya "Coolroom" ismini vermiş. Sadece ev olarak değil, ofis, kafe, otel odası, spor odası olarak ta kullanılabiliyor. Ama beni heyecanlandıran kısmı kesinlikle yaşam alanı olarak kullanılması, yani evim olması, kaplumbağa misali.

Bu yeni nesil yaşam ünitelerinin sağladığı avantajları öğrenmek için  yazımıza göz atın. Yapının en çok dikkat çeken özelliği kuşkusuz taşınabilir olması. Mobil yapı derken, bunun bir karavan olmadığını tekrarlamalıyım. Bu yapıları nerede isterseniz oraya taşıyıp, yerleştirebiliyorsunuz. Tek parça gövdesi sayesinde kolay taşınabiliyor. Yuvarlak formda üretilen gövdesi sayesinde düz bir zemin gerektirmeden de konumlandırılabiliyor.  

Doğayla iç içe yaşamaya olanak sunan yapıyı, kumsalda, ormanda ya da siz nerde isterseniz orda kullanmanız mümkün. Üç farklı model ve ebat seçeneği sunulmuş. Taşınabilir özelliği sebebiyle yapıların eni standart üç metre. Boyu için ise beş, yedi, on ve on iki metre alternatifleri var. İçinin doluluğu ile orantılı üç farklı model düşünülmüş. Tam donanımlı yapıyı tercih edebilir veya boş teslim alarak iç mekanı siz tasarlayabilirsiniz. Yapının iç mekanında sabit mobilyalar ince detaylar düşünülerek tasarlanmış. Tıpkı bir yüzer yapı mantığında. Küçük mekanlara pratik çözümler geliştirilmiş, multi-fonksiyonel mobilya detayları eklenmiş. Yapı, tek parça gövdesi ile yüksek izolasyon değeri sağlıyor. Bu sayede ısı kaybı çok düşük olan yapı dört mevsim kullanılabiliyor. Opsiyonel olarak yapıya eklenen güneş enerjisi panelleri ise kendi elektriğinizi üretmenize olanak veriyor.  

Önceki ve Sonraki
Haberler