EN ÇOK
OKUNAN
YAŞAM - EV

Mutfağınız için pratik ve parlak fikirler

Mutfağınızda bir şeyleri değiştirmek istiyor ama nereden başlayacağınızı bir türlü bulamıyorsanız doğru yere geldiniz. Homify, her mutfakta kolaylıkla uygulanabilecek ve mutfağınızın havasını bir anda değiştirme potansiyeline sahip pratik ve parlak fikirleri bir araya getirdi.

profil
BT Ekip
18.02.2018
Mutfağınız için pratik ve parlak fikirler
Mutfağınızda köklü değişiklikler yapmadan da yeni bir tarz yaratabilir, elinizdeki malzemeleri ve imkânlarınızı doğru değerlendirerek istediğiniz sonuçlara çok daha kestirme yollardan ulaşabilirsiniz. Dilerseniz bu pratik fikirlere biraz daha yakından bakalım.

Tezgâhınızın ve özellikle de mutfak adanızın alt kısmında boş raflar varsa, birbirinden şık hasır örgü sepetlerle patates, soğan gibi sebzeleriniz veya mutfak dolaplarınıza sığmayan büyük tencereleriniz için harika bir yer kazanabilirsiniz. Piyasada pek çok dükkandan gayet uygun fiyatlarla temin edebileceğiniz bu sepetler, mutfağınıza hem işlevsellik hem de şıklık katacak. 

Uluslararası dekorasyon ve mimari sitesi Homify.com.tr tarafından hazırlanmıştır.

Mutfağınız için pratik ve parlak fikirler

Tencere ve tabak gibi fazla yer kaplayan mutfak eşyaları için özel olarak tasarlanan büyük ve derin çekmeceler yeni nesil mutfakların pek çoğunda standart olarak bulunuyor. Bu çekmeceler özellikle düdüklü tencere, çaydanlık ve servis tabakları gibi büyük hacimli mutfak eşyaları için bulunmaz nimet olsa da, boş kaldıkları zaman da başka bir şey koyulmasına elverişli olmadıkları için atıl kalıyorlar. Böyle bir durumda yapabileceğiniz en iyi şey bu büyük çekmeceleri kendi içlerinde bölümlere ayırmak olacaktır. Basit karton bir bölümlemeden tutun da çok katlı ahşap bölümlere kadar sonsuz seçenek arasından kendi zevkinize ve bütçenize uygun olanı seçip kullanabilirsiniz. 

Mutfağınız için pratik ve parlak fikirler

Mutfağımızda her gün kullandığımız ve özellikle de bıçaklarımız için son derece pratik ve basit bir depolama imkânı sağlayan mıknatıslı aparatlar son yıllarda hemen her yapı marketten gayet uygun fiyatla temin edilebiliyor. Eğer mutfağınızda hâlâ bunlardan bir tane yoksa, hemen edinmenizde yarar var. Üstelik artık çelik rengine mahkûm değilsiniz, alternatif renkler arasından mutfağınızın dekorasyonuna en uygun olanı seçebilirsiniz. 

Mutfağınız için pratik ve parlak fikirler

Geniş bir mutfağınız varsa, yemek pişirmek ve yemek dışındaki işlevler için de yeriniz var demektir. Mutfakta yemekle ilgisiz ne yapılabilir ki diye düşünmeyin. Mutfak adanızın bir bölümüne yapacağınız küçük bir kitaplık mutfağınıza bambaşka bir hava katabilir. Bu alanda ister yemek kitaplarınızı, isterseniz de her gün okuduğunuz romanlarınızı saklayabilirsiniz. Ancak kitapların çok kolay toz tuttuğunu unutmayın ve bu rafları sık sık temizlemeyi ihmal etmeyin. Ama sırf toz tutacak diye de mutfağınızda veya evinizin başka bir odasında kitaplardan vazgeçmeyin. Sonuçta her eşya mutlaka kirlenir, bu yüzden başka bir eşyanızdan vazgeçmiyorsunuz değil mi?

Mutfağınız için pratik ve parlak fikirler

Mutfağınızda kendinizi bir anne, bir baba, bir eş ya da yalnızca kendine yemek yapan bir insandan daha fazlası olarak görüyorsanız veya kendinizi bir şef gibi hissetmek istiyorsanız, dekorasyonunuzda da buna yönelik adımlar atmaya başlamalısınız. Mutfağınıza profesyonel bir hava katacak bir askı sistemi ile en sık kullandığınız tencere, tava ve sahanlarınızı daima elinizin altında tutabilirsiniz. Üstelik bu askı size mutfak dolaplarında kullandığınız alandan büyük ölçüde tasarruf ettirecek ve bol miktarda depolama alanı sağlayacak. 

Mutfağınız için pratik ve parlak fikirler

Mutfaklarımızın balkonlarında ya da pencere önlerinde maydonoz, biber, nane ve biberiye gibi bitkileri çoğumuz yetiştirmeye çalışıyoruz. Peki ya bunları içeriye taşımaya ne dersiniz? Basit bir askı sistemine kuracağınız birkaç iyi kalite saksı ile mutfağınıza taze baharatların o harika kokusunu taşıyabilir, üstelik yemeklerinize dalından taptaze kopardığınız bu baharatları katarak tarifsiz lezzetler elde edebilirsiniz. 

Uluslararası dekorasyon ve mimari sitesi Homify.com.tr tarafından hazırlanmıştır.

Mutfağınız için pratik ve parlak fikirler
Önceki ve Sonraki
Haberler